Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Behringer XENYX Q802 USB vagy...

Behringer XENYX Q802 USB vagy Behringer XENYX Q1002USB mi a különbség és melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Behringer XENYX Q1002USB:

[link]

Behringer XENYX Q802 USB:

[link]



#mixer #keverő #keverőpult #behrninger #stódió
2018. febr. 18. 20:56
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az egyik fő különbség a Q802USB és a Q1002USB keverő között elsősorban az, hogy a Q802USB csak 8 bemenetes, ebből 2 mono ( XLR ) és 2 sztereó csatornát ( Jack ), míg a Q1002USB már 10 bemenetes s ebből 2 mono ( XLR ) és 4 sztereó csatornát ( Jack ) kezel.

A másik fő külömbség, hogy míg a Q802USB nem rendelkezik úgynevezett mélyvágó szűrővel, addig a Q1002USB már igen, ami külön gombbal is kapcsolható ( LOW CUT ). Élő hangfelvételeknél előnyös egy ilyen mélyvágó szűrő megléte, mert valamennyire megtiszítja a hangsávokat a mély frekvenciás zavaroktól. Ezt a két különbséget tudnám most kapásból felsorolni. Egyértelműen a Q1002USB a jobb.

2018. febr. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél! Esetleg tudnál ajánlani ilyen árfekvésben valamilyen hasonló keverőt?
2018. febr. 19. 13:34
 3/12 anonim válasza:

Nagyon szívesen. Ebben az árfekvésben ha mindenképp USB-s típusú keverőt keresel hasonló tudással, akkor még az INVOTONE MX12USB keverője az, amit talán még érdemes megtekintened. Ez a keverő is tartalmaz ilyen mélyvágó szűrő processzort, ami szintén ki/be kapcsolható rajta egy gombnyomással. Ő már 12 bemenetes, ebből 4 mono ( XLR ) és 4 sztereo csatornát ( Jack ) kezel. Viszont az INVOTONE termékeivel kapcsolatban sajnos semmilyen személyes tapasztalatom nincs, hogy milyen hangképpel rendelkezik - mivel jómagam Behringer keverővel dolgozom évek óta -, így csak a technikai leírása alapján tudtam most csak pár sort mondani róla. Viszont ha szóba hoztam már ezt a keverőt, akkor be is linkelném neked, hogy vess rá egy pillantást:

[link]


Igazából azt lenne jó tudni, hogy mindenképp USB-s típusú keverőben gondolkodsz -e, mindenképp 3 sávos legyen rajta -e az EQ s hogy mennyi lenne pontosan max. a felső határra annak az árnak, amit szánnál egy keverőre. Amire viszont mindenképp nem árt, ha figyel valaki, hogy az a keverő, amit választ és a jövőben meg kívánvásárolni, mindenképp legyen benne legalább ilyen kapscolható mélyvágó szűrő processzor.

2018. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp usb-s keverőt keresek mert ezt használnám külső hangkártyaként és gitárt,csellót,basszusgitárt szeretnék felvenni vele.Mindenképp kell bele fantomtáp a kondenzátor mikrofon miatt. Az EQ számomra nem fontos. Árba maximum 35-40 ezer forintig mennék el.
2018. febr. 19. 19:50
 5/12 anonim válasza:

Említetted a gitárt. Ezzel kapcsolatban hadd mondjam el azt, hogy 35-40 ezer forintos árfekekvésű keverőknél szükséges lesz a keverőhöz pluszban egy úgynevezett DI-BOX-ra is a gitárhoz, amennyiben DI-BOX-od még nincs. Ez gyakorlatilag egy földhurokleválasztó. Itt van erről a DI-BOX-ról témáról egy bővebb leírás is:

[link]


Viszont én azt mondom, sokkal jobb lenne abban az esetben külső hangkártyában gondolkodnod, ha közvetlenül szeretnéd csatlakoztatni a számítógéphez a gitárod. Ugyanis azok a keverők, amikhez szintén közvetlenül lehet csatlakoztatni a gitárt, hatszámjegyű összegről indulnak. Be fogok most ide linkelni egy elég jó minőségű USB-s külső hangkártyát. Nagyon jó előfokot építettek be neki és ezzel a fantomtáplálás is szintén biztosított a stúdiós kondenzátor mikrofonok részére. Rengetegen dícsérik a hangképét. A Focusrite minőségi hangeszközöket gyárt. Neves stúdiók is mai napig Focusrite hangeszközöket használnak.


[link]

2018. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ehhez a külső hangkártyához viszont, amit az előbb belinkeltem, ehhez már nem kell külön DI-BOX, hogy csatlakoztathasd hozzá a gitárod.
2018. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

és esetleg nem lehet egy

[link]

ilyen kábellel bedugni a gitárt a sztereó bemenetbe?

2018. febr. 20. 10:35
 8/12 anonim válasza:
Ilyen kábellel sem oldható meg, mivel ez csak egy átalakító kábel és nem helyettesíti a földhurok leválasztó processzort. Ha ezzel, vagy szimplán csak kábellel csatlakoztatnád közvetlenül a keverőhöz pl. a basszusgitárod, akkor csak iszonyatos búgást hallanál végig azon a csatornán. Magát a gitárt viszont egyáltalán nem hallanád. Ezért mondom azt, hogy két lehetőséged van. Ha keverőben gondolkodsz, feltétlen kell vegyél hozzá egy DI-BOX-ot is. Ha külső hangkártyát szeretnél mégis, akkor viszont olyan hangkártya kell neked, amibe ezt a processzort már beépítették és úgynevezett Hi-Z input-tal is ellátták. Mint pl. az a Focusrite külső hangkártya, amit az előző hozzászólásban is említettem és belinkeltem neked. Mérlegeld, hogy számodra melyik az ésszerűbb megoldás ebből a kettőből, amit említettem s hogy mi az, amit a pénztárcád is úgy érzed, hogy még megenged.
2018. febr. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Abban az árfekvésben, amit az előző hozzászólásodban említettél, sajnos nem tudok jobb alternatívát és megoldást mondani neked. Ezért aközül a két lehetőség közül kell választanod, amit az előbb is említettem.


Egyúttal akkor hadd linkeljem be ( csak érdekességként, hogy lásd te is ) azt a keverőt, amire te gondoltál: amire már közvetlenül is gond nélkül lehet kötni elektromos gitárt, basszusgitárt s elég csak hozzá egy gitárkábel. Pl. a Behringer erre is alkalmas keverői konkrétan már innen és ilyen árról indulnak:

[link]

2018. febr. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Illetve mégegy alternatívát a DI-BOX-on és a külső hangkártyán kívül még tudnék mondani, mert közben utána kérdeztem az egyik gyártónál s válaszoltak is most az e-mail-emre. Létezik olyan keverő, ami nagyjából abban az árkategóriában helyezkedik el, amit te megjelöltél és számodra most az ideális lenne. Azonban durván 4 ezerrel drágább annál a felső határnál, amit most megjelöltél. USB-s keverő. Ennél már csak két sávos az EQ, ami azt jelenti, hogy csak a magas és a mély frekvenciatartományt lehet vele állítani. Van benne beépített fantomtáp, mélyvágó szűrő is és ellátták ezzel az úgynevezett Hi-Z csatlakozókkal is, amire szükséged van s amikre közvetlenül csatlakoztathatsz gitárt is. Szintén nagy márkanévnek számít ennek a gyártója is. Minőségi eszközökkel dolgoznak. Ő pedig nem más, mint az Allen & Heath ZEDi-8:

[link]

2018. febr. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!