Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1 méter LED csík, de miért...

Dawe96 kérdése:

1 méter LED csík, de miért nem megy a távirányítója?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap vettem egy RGB LED csíkot. Tök jó, működik, nagyon tetszik. Van hozzá egy 24 gombos távirányító, ami igencsak furcsán viselkedik. Amikor bedugom magát a szalagot, talán 2 színt tudok rajta váltani, majd nem működik. Próbálgattam, és ahogy azt a 4 tűs csatlakozóját kihúzom, és akkor nyomok rajta bármilyen gombot, majd bedugom, arra a színre vált.

Viszont amikor be van dugva, már nem vált. Olvasgattam utána, hogy lehet, hogy a távirányító nem ad elég jelet, ilyesmi, de leteszteltem, jelet ad, és az elem is működik. Javasolták, hogy szedjem szét a távirányítót, mert lehet, hogy abban lehet valamiféle kontakthiba, de egyelőre nem szedném szét.

Valaki tud erre valami megoldást, illetve tudja valaki hogy miért csinálhatja ezt? :)


Köszönöm előre is!



2018. febr. 24. 18:22
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én is kontakthibára gyanakszom, de az is lehet, hogy az infra led benne nem jó, ha infrás.
2018. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is volt/van hasonló problémám. Nekem a következő segített hellyel-közzel (életem első LED-szalagja, szóval egyáltalán nem profi a tanácsom :)). Amikor már nem váltott színt, fél kézzel megfogtam a 4 tűs részt, és nagyon lassan elkezdtem széthúzni, közben a távkapcsolón egy másik színt nyomogattam. Egy ponton átváltott arra a színre (nem összekeverendő a tűk nem érintkezése miatti színváltással). De ezt párszor meg kellett ismételni, mire normálisan elkezdte a színt váltani. Viszont ha full fehérre vagy annak közelébe állítom, megint nem lehet átállítani ezzel a módszerrel sem, ilyenkor, ahogy írtad, széthúzni, kapcsolni, visszadugni.

Eléggé házilag összetákolt tanács, de hátha segít :)

2018. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez elég érdekes, viszont nem egy normális működésre utal, meg nem is ez a megoldás sajnos. Vevőegységgel is lehet gond, abból egyébként külön lehet venni sokfélét.
2018. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a távirányítóval semmi gond. Szetszedtem, újra összeraktam, talán annyi, hogy picit el voltak csúszva a gombok. Egy nagyon kicsi érzékelője van, nem dobozos a vevőegység, csak egy vékony kis valami. A széthúzós megoldást kipróbáltam, de nekem is csak pár váltás erejéig működik. Én is inkább ezek tudatában a vevő hibájára gondolnék. Olyanokat is olvastam különböző külföldiek weboldalakon, hogy egy-két szín bezavarja a távirányító infráját, és nem jut el rendesen a vevőegységig, próbáljam eltakarni, de ez sem segített. Úgy látszik ez valami gyári hiba lehet ezeknél. :D Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld mancsok :D
2018. febr. 26. 08:45
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a szín zavarná be, ez hülyeség, inkább arra gyanakszok, hogy rossz jeleket küld a távirányító, vagy a vevő nem tudja értelmezni. Én kicserélném a vevőt rajta,nagyo sokfélét lehet kapni már.
2018. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!