Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbielektronikában kezdőnek...

Hobbielektronikában kezdőnek milyen forrasztópákát vagy forrasztóállomást javasolsz?

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek s akár továbbiakban is megteszi:


[link]


Jobbára 5000ft körüli az ára.A potit idővel, 4 év múlva érdemes takarítani.Ismerősnek 8 éve van meg s használgatja rendesen.

Ha tuningolod a hegyét, akkor smd-vel is batkodhatsz bár az rövidíti életét, de 1000ft alatti tétel.

2018. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Na pont ilyet ne vegyél, 1 hónap és dobhatod ki.

15 körül nézegess.

2018. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem leszek népszerű, és le leszek pontozva. Én egy minőségibbet javasolnék. Nekem egy Weller gyártmányú van, sajnos az a típus már nem létezik, de hobby célra használom és nem olyan régen múlt 25 éves, és azóta csak 1x kellett benne csúcsot cserélni. Igaz nem használom napi szinten. Tudom, hogy most ebből a legolcsóbb is kb. 50 eFt körül van, de ha úgy számolsz, hogy ez kifog bírni neked legalább 10 évet akkor lehet, hogy megéri. Mint, ha veszel most valami 5eFt-os vacakot ami 1 éven belül tönkremegy. Illetve egy jó minőségűvel könnyebb forrasztani (kevésbé égeted szét az alkatrészeket), főleg akkor éri meg ha nem vagy teljesen profi benne, mert sokat tud könnyíteni. A másik szempont, hogy próbáld ki, mert a nyél átmérő sem mindegy, ma van rengeteg nagyon vékony nyelű páka amit szerintem nehezebb megfogni, és kevésbé lehet vele precízen dolgozni. Aztán nagyon válaszd ki milyen csúccsal veszed, hogy mit akarsz forrasztani milyen jellegű alkatrészeket. De ha jó helyen veszed az eladók tudnak tanácsot adni ebben.
2018. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyat vegyél, ami ki is írja, hogy hány fokon van a hegy.

Az olcsó, potis állomások(mint amit az első írt) az általában triacos megoldást használ, ami igaz hogy állítja a hőmérsékletet, de nem stabilizálja.

Ha már egy LCD-n kijelzi hogy mennyi az annyi, az már jó jel.

2018. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
76%

Weller nagyon jó minőségű, de túlárazott szerintem, viszont ha hasznâlod annak is ugyanúgy tönkremegy a hegye. Persze azt nem tudjuk mennyit szánna rá a kérdező.

Nekem digitális kijelzős Fahrenheit van évek óta, ezzel dolgozok, rengeteget forrasztok, Nekem kb. évente kell hegyet cserélnem, 700Ft. körül van 2db.,de a páka is csak 3000Ft hozzá.

2018. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 2


Ha valaki béna s nem tudja használni csak radiátornak, az úgy jár vele, mint te:DDD

Tiszta idiótizmus egy hobbistának sokat költeni bármely szerszámra kezdetben...minek?

Még vehet egy ilyet:


[link]


Igen, ezt is el tudnád sz@rni, de értelmes felhasználóknál még mindig jó s lám ez 30 éves:)

2018. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban, az előttem szólók jól beszélnek, viszont szerintem kezdésnek ne azt nézd hogy hány fokot mutat a kijelző, illetve hogy mennyire stabil.

A lényeg hogy bemész a műszaki boltba és megkéred az eladót hogy

2018. jún. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

... kézbe veheted, és ami a legkényelmesebb, ami olcsón fentartható és nem utolsó sorban legyen praktikus a pákahegy cseréje.

Nekem speciel 30 éve sem volt igazán igényem bármi digitális csodapákák beszerzéséhez. Jelenleg is van három különböző teljesítményű Somogyi és két Cseh gyártmányú pillanatpákám és nincs amit ki illetve meg nem tudok ezekkel forrasztani.

2018. jún. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!