Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ventilátor bekötés pc-be!?...

Ventilátor bekötés pc-be!? Hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy Deepcool márkájú ház beépített 5 ventilátorral! Alaplap egy asrock FM2A68M-HD+

A kérdésem az lenne hogy az alaplapon egy bővítő hely van ventilátornak akkor hogyan tudnám bekötni az öt ventilátort úgy hogy működjön mind és lehetőségszerint tudjam szabályozni? Köszönöm válaszaitokat!



2018. márc. 20. 20:25
 1/1 Fantom83 ***** válasza:

Van pár verzió:


1-Alaplaphoz veszel Y elosztót 355Ft (de akkor több kell) Elméletileg szabályozható fordulat.


2-A 12V-os 4 pin-es tápkábelhez veszel elosztót. 770Ft/2490Ft Fix fordulat!


3-Ventilátor vezérlőt veszel nem kevés pénzért. 4700Ft-tól 20.790Ft-ig.


4-Elmész egy műszerész boltba,és kérsz a tápodhoz megfelelő 12V-os ághoz 4 pin csatlakozót,megfelelő vezetéket,zsugorcsövet,és otthon szépen beforrasztod az új csatlakozódba a vezetékekett,a másik végét a ventilátorok vezetékére,csatlakoztatod a 4 pin-t a táphoz,és fix fordulaton mennek.

DE és most jön a De.Ebben az esetben max fordulaton mennének,amitől minden bajod lesz rövid idő után.

Vagy átfordítod a csatlakozót 180 fokban és úgy csatlakoztatod a táphoz,akkor csak közel 6V-ot kapnak,ami kb 50%-ra csökkenti a fordulatot fixen,ezáltal a zaj is elviselhetőbb lesz.

Én a 4. verziót léptem meg régen.

Remélem tudtam segíteni!

2018. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!