Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek jelek és...

Mit jelentenek ezek jelek és mi a funkciójuk az nyomtatott áramkörön?

Figyelt kérdés

[link]


van két belső merevlemez meghajtóm, az egyik működik már két hónapja folyamatosan, ez pedig csak egy merevlemezt hajtott, most már egyet se. két merevlemezt sosem tudtam meghajtani vele mert leállt 20 percen belül pedig számítógép tápról kapta az áramot. ha bedugom, egy pillanatra felvillan a led aztán semmi. a kérdésem, hogy felül a fehér plug-tól jobbra és balra mi célt szolgálnak ezek a dolgok? esetleg ki lehet iktatni külön a HDD1 és HDD2 meghajtására szolgáló részeket?

köszönöm



2018. ápr. 5. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 LED nek a helye.

Jobban jársz ha veszel egy másikat. Nem egy nagy összeg.

A noname gagyi HDD dokkolóknak és rackeknek ez a hátránya. Nekem is volt ilyen 2000Ftos sz@r és 2 hónasp után megadta magát. Mert elfüstölt benne az IC

2018. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Abba a két csatlakozóba 1-1 LED-et lehet elvileg beforrasztani. Legalábbis a jelölés erre enged következtetni. Szerintem az aktivitást mutatnák, mint az általában gépházakon lévő piros LED.
2018. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszokat!

akkor lehet jobban járok, ha rákötöm a hdd-ket a tápra és inkább sata-usb átalakítót veszek. vagy van esetleg valami sata hub? (nincs sata az alaplapon.

2018. ápr. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!