Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » NYÁK lemezen vágatok?

NYÁK lemezen vágatok?

Figyelt kérdés

Adott egy gyári tápegység. Itt van róla pár fotó: [link]

Az utolsó képen látszik, hogy van rajta vagy 5 téglalap alakú kimarás, meg egy hosszúkás vezetősáv alakú is. Meg van a trafó alatt is 6 lyuk. Ezeket mi célt szolgálnak?

Arra gondoltam, hogy a hűtés miatt kellenek, de ha általánosan, azaz (nem SMD) alkatrészekkel felfele van üzem közben rögzítve, akkor lefele azokon a vágatokon sok hő nem tud távozni. Vagy épp az SMD alkatrészek miatt van, hogy az azok által keltett hő tudjon ott feljutni? Ha igen, akkor a trafó alatt minek vannak azok a lyukak?


De ez nem csak ezen a panelon figyelhető meg, hanem elég sokon, csak most pont ezt nézegettem mikor megfogalmazódott bennem a kérdés...



2018. ápr. 5. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szigetelés a magas és alacsonyfeszültségű oldal között.

amúgy akié az oldal amit linkeltél, van youtube csatornája, DiodeGoneWild, elég jól, részletesen elmagyarázza a videókban

2018. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Meg is kerestem a csatornát, így belepillantva tényleg jónak tűnik.

2018. ápr. 5. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan eset, amikor egy zárlat vagy túlterhelés megégeti a panelt, az anyaga elszenesedik és vezetőképessé válik. Gondolom nem kell ecsetelnem hogy egy táp esetében ez nem kívánatos jelenség. A levegő pedig nem ég meg.
2018. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!