Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gondozásmentes akkumulátor...

Gondozásmentes akkumulátor miben más mint a hagyományos?

Figyelt kérdés
Mert én úgy vettem észre, hogy még kevesebbet bír mint a hagyományos. Olyan 11 volt köröli feszültségnél nem lehet többet kicsiholni belőle, gondolom zárlatos az egyik cellája. Gondoltam biztos kiszáradt, csak ugye egy anyagból van az egész, nem lehet újratölteni sem. Szóval akkor a gondozásmentes nem azt jelenti hogy nem kell, hanem hogy nem lehet? De akkor miért kerül mégis többe?

2018. ápr. 22. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért kerül többe (ha többe kerül), mert nem kell vele bajlódni. Három eset lehetséges.

1. Jó. ==> Használod.

2. Lemerült, és újratölthető. ==> Újratöltöd.

3. Lemerült, és nem tölthető újra. ==> Leadod a hulladéktelepen.

2018. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, de a gondozásmentes és a "nem gondozásmentes" ugyanannyit bír kb. Csak a gondozhatóba lehet vizet tölteni ha beáll a sav.
2018. ápr. 22. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi szükség arra hogy bármit is beletölts.
2018. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mai autósok többsége nem tudja, és nem is akarja tudni, hogy mi van a motorháztető alatt. Ezért találták ki a gondozásmentes akkut. Nem kell szintet ellenőrizni töltögetni. Ha elromlik vesznek másikat. Ennyi az értelme.
2018. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, akkor maradunk a hagyományosnál. Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 20. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!