Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemes töltő, működne így?

Napelemes töltő, működne így?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy napelemes töltőt. 3db 6v 1w-os napelem panelt gondoltam hozzá, illetve ezt az 5v-os feszültség le szabályzót, ( [link] ) erre közvetlenül kötném a napelemeket. Ha jól számoltam 500mA lenne a napelemek töltése tűző napon. A kérdésem az lenne, hogy így működne-e és használhatnám pl. telefonok töltésére? A feszültség szabályzó csak a feszültséget csökkenti? Az árammerősséget nem befolyásolja? Nem lesz tőle kevesebb és így lassabb a töltési idő?
2018. máj. 4. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Már azt sem értettem, minek szeretnél napelemes töltőbe invesztálni egy valag pénzt. Igazándiból nem is azért, mert ne hinnék a megújulókban, hanem mert nem értem, mi értelme lenne csak telefon töltésre kiépíteni 3W-nyi napelem kapacitást.

De tútltettem magam rajta, gondoltam műkedvelő szakmunkástanuló az illető.

Aztán ezt is feladtam, amikor az áramerősségre vonatkozó kérdésedet feltetted.

A bemeneti oldal teljesítménye egyenlő (kb) a kimenetivel. P= U*I itt is, ott is.

Próbálj elektrot tanulni, mielőtt improbizálsz. Nem azért, mintha ettől menne tönkre a telód, de a szakma legalját sem érde el. Egy szakmunkást kirúgnának ezért a színvonalért, amit a kérdésed képvisel.

2018. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy miért a szakmával jössz, csak érdekel a téma és szeretek barkácsolni, de van, amit nem értek vagy nem találtam róla infót máshol, ezért is kérdezek. Azt sem értem, hogy miből gondolod hogy egy "valag" pénzt költenék rá. Nem mondtam azt se hogy csak telefonok töltésére használnám, azt csak példának írtam, egy USB porton keresztül sok minden mást is lehet tölteni… A felesleges szöveg helyett, hogy a szakma? legalját sem érem el, stb. válaszolhattál volna normálisan is...
2018. máj. 4. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egy buck converter, amiknek magas a hatásfoka 0,85-0,95

Az áramot jól számoltad, nem értem mi baja az elsőnek

3*1/6 = 0.5A

ezt megszorzod 0.85tel, ami a kb legalacsonyabb hatásfok ezeknél és annyi a töltő áramod.

2018. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor tűző napon a legrosszabb esetben is 400mA felett lenne a töltő áramom, nekem ennyi elég. Köszi a segítséget!
2018. máj. 5. 14:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Tesztelve! Végül a 600mA-t is sikerült elérni vele!
2018. jún. 18. 22:00
 6/8 anonim válasza:
en csinaltam napelemes toltot mindenfele buck converter nelkul. sima napelem cellakat vettem (a lapokat) es azokat forrasztottam ossze soros kapcsolasban. 1 db cella 0.5V-os volt, 10 darabot kotottem ossze. szabalyozot nem kotottem bele mivel ez allando feszultseget szolgaltat. hogy mennyi Ampert tudott arra mar nem emlekszem, de ha sokat az sem baj, mert az aksi ugyis csak annyit vesz fel amennyi kell neki.
2019. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

[link]

[link]


ilyen lett vegul.

sulyra kb fel kilo volt vagy annyi se. viszont kisse nagy volt, de a mostani napelem cellakkal amikor mar feleekkorak, kb mar fele ekkora mereture meg lehetne csinalni.

2019. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
van laptopom is, azoknak 20 V kell es ugy 3A korulbelul. de szeretnem majd kiprobalni azt is konverter meg szabalyozo nelkul, de meg nem vitt ra az unalom eddig, vagy feltem hogy tonkremegy :D
2019. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!