Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kábellel érdemes vagy...

Milyen kábellel érdemes vagy kell, meghosszabbítani egy vezetéket amibe 12V megy?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedből én azt szűröm le, hogy te minimálisan sem értesz az elektromos szereléshez. Tudod, 12 Volttal is fel lehet gyújtani egy házat. Inkább írd le, mit szeretnél csinálni.
2018. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevés a paraméter.

Mekkora a távolság, és az átfolyó áramerősség ?

2018. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
Réz kábellel.
2018. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen minimálisan te k0ts0g, több dolgot csináltam már ebbe a szakterületbe mint ahányszor te kinyitod a csipás szemed. 12 voltra nem lehet csak úgy hosszabbítókat venni amibe rögtön van aljzat vagy akkor küldjed a linket. Azért kérdeztem hogy mivel lehet? Meg aztán neked mi a fa$z közöd van hozzá hogy én mihez mennyire értek. Válaszoljál ne és ne viktimizáld magad azzal hogy másokat szólsz. Meg 12 voltal hogy lehetne felgyújtani egy házat? -.-" Istenem max áramerősség 2 amper 2.5 méterre milyen kábel kell? Csak választ, ne mindenféle hülyeséget ha kért okoz hagy okozzon nem a ti házatok
2018. máj. 17. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez igen. Hölgyeim és uraim, a jövő szakemberét láthatjuk.
2018. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

Nos szóval :)

Már tudjuk hogy 2A az áram és 2.5m a távolság.

Ez már több adat mint amennyi eddig volt. Azt sajnos még nem tudjuk mekkora a megengedhető feszültség esés, de erre azért már lehet blöffölni.

Egy minimum 0.75 mm2 keresztmetszetű kábel valószínűleg meg fog felelni erre.

2018. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjunk minimum 1mm keresztmetszet felett. Mielőtt az a 2A hirtelen 5A lesz. Ha meg a szagember rovidzárba köti, talán nem olvad olyan könnyen. Gondolom forrasztásról ne is álmodjunk, tehát csak óvatosan.
2018. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!