Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PLC programozását otthoni...

PLC programozását otthoni barkácsoláshoz megéri megtanulni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag semmit nem tudok a PLCkről, de nagyon érdekel az automatizálás, smart home, iot Stb.

Elektronikabol van annyi tudásom hogy ne öljem meg magam és ne égessem le a házat.


Eddig Arduinoval szórakoztam. Programozásbol elég jó vagyok, olyan szakon vagyok.

Az elektronika csak komoly hobbi.


Tudna valaki pár sort írni a PLC ről? Megéri így otthoni barkácsoláshoz kitanulni?


Mi az előnye pl egy Arduinoval, raspberry pivel szemben?



2018. máj. 26. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire akarod használni???
2018. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az almát hasonlítod össze a körtével.

A PLCket az ipari automatizálás területein használják, egy zsáknyi ipari szabványnak felelnek meg.


Az Arduino, Raspberry PI nem erre lettek kitalálva.

2018. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Konkrét célom nincs vele, csak bővíteni akartam a tudásom.


Ipari irányba nem akarok elmenni, csakk hobbi szint.


Akkor hagyom


Köszi a válaszokat

2018. máj. 26. 22:42
 4/6 Szirty ***** válasza:
64%

Otthonra nem érdemes megtanulni.

Ahogy az előttem szóló írta az Arduino, Raspberry PI, egyéb mikrovezérlőkkel épített áramkörök (PIC, Atmel, stb) teljesen más kategória.

Otthonra azért nem érdemes PLC-t telepíteni, mert nagyon nem oda való. Nem fogod tudni kihasználni. Már a kisebb PLC-k (nem a programozható relékre gondolok) is jóval nagyobb rendszerekhez alkalmasak mint amit otthon egy függönyhúzogató vagy kerti locsoló rendszer jelent.


Persze meg lehet vele csinálni a ház automatizálást is de nagyon drágán.

No meg a PLC-ket "máshogy" kell programozni mint egy Arduino-t, Raspberry PI-t. Ami persze nem feltétlenül akadály, de okozhat kezdetben meglepetést vagy csalódásokat.


De ha érdekel a téma itt nézelődhetsz: [link]

2018. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulgathatod, viszonylag egyszerű PLC-t programozni, pár alap kifejezésből épül fel minden program. Cserébe sokkal összetettebb, nehezebben átlátható, bonyolultabbak a függvények. Otthonra értelmetlen a PLC, de ha iparban akarsz dolgozni, oda hatalmas előnyt jelent.
2018. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
68%

"viszonylag egyszerű PLC-t programozni"


Nem!


"pár alap kifejezésből épül fel minden program"


Nem! :)

2018. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!