Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ionos akkumulátor élettarta...

Li-ionos akkumulátor élettartamának mi tesz jobbat?

Figyelt kérdés

Elektromos kerékpár akkumulátoráról van szó.

Egyrészt van a gyártók által garantált számú feltöltési ciklus élettartam. Másrészt az az ajánlás, hogy érdemes az akksikat mindíg utántölteni, akkor is, ha a használat után nincs is lemerülve. Így persze jóval hamarabb érhető el a garantált élettartam vége.Kinek, mi a véleménye?


2018. jún. 3. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

"Másrészt az az ajánlás, hogy érdemes az akksikat mindíg utántölteni, akkor is, ha a használat után nincs is lemerülve"


3 havonta feltöltöd ha nincs használatban.

Ha pedig használod, töltöd ha tölteni kell.

2018. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök ennek a válasznak. Ezt fogom alkalmazni a továbbiakban.
2018. jún. 3. 11:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Örülök ennek a válasznak. Ezt a módszert követem a továbbiakban.
2018. jún. 3. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Az hogy merül például 20%-ot és feltöltöd, nem számít 1 db ciklusnak. Egyszerűsítve, ha így teszel 5 alkalommal, az tesz ki egyet.

Amúgy sem arról van szó, hogy a gyártó által megadott szám után az akkunak hirtelen vége lesz, hanem hogy ekkorra veszítheti el fokozatosan az akku az eredeti kapacitásának bizonyos százalékát(talán 20-30). Tehát utána is használható még, csak rövidebb ideig.

2018. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Érvelésedet alá kellene valamivel támasztani, így nem volt számomra elég meggyőző. Nem akarom, hogy részletes kémiai elemzéssel győzz meg, mert az meg valszeg meghaladná a felkészültségemet, de legalább egy kis támpontot adj az érved mellé, a sima matekon kívül.

2018. jún. 3. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki akar téged győzködni? Ne csinálj nekem programot. :)

Keress rá ha érdekel. Amúgy meg: logika.

2018. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!