Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egypólusú kapcsolót hogyan...

Janoss kérdése:

Egypólusú kapcsolót hogyan kössek rá hosszabbítóra, hogy aztán egy szivattyút tudjak vele ki-be kapcsolni?

Figyelt kérdés

Egy házi szivattyút szeretnék olyan módon működtetni, hogy egy hosszabbítóra kapcsolót kötve lehessen ki-be kapcsolni.A használni kívánt vezeték végére egy lengődugalj kerül(ide lesz bedugva a szivattyú vezetéke) a másikra egy dugvilla (ez megy a 220-ba)

itt a kapcsoló: [link]


A használt vezetékben mind a 3 szál fut (fázis,0,föld). A földet a kapcsoló hátoldalán található helyre kell bekötni elvileg, így a bejövő és a kimenő szálat is ide kötném.


Ezen kívül két csavar van, ahova kötni tudok.

A fázist illetve a 0-át milyen módon kössem be?Tehát van a bejövő (dugvilla felől) vezetéken egy 0 és egy fázis, valamint a továbbmenőn is (a dugalj felé).


Köszönöm a segítséget, ha kapnék egyértelmű választ, akkor megspórolnám a szakit.de hülyeséget nem akarok csinálni, ezért inkább kérdezek.


köszi a válaszokat



2018. jún. 10. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kapcsolóval inkább sehogy se próbálkozz, nem arra való. Ez villanykapcsoló, amit falba szerelnek.


Ha mindenképp egypólusú kapcsolót használnál, keress olyat, ami nem fali változat.

(Példa: [link]

Ezt szépen beépítheted dobozba...

De akkor inkább kétpólusú kapcsoló...


Na mármost az 1pólusúval az a gond, hogy ha a dugvillát (a kapcsoló előtt) fordítva dugod be, akkor nem a fázist kapcsolja, így az eljut a szivattyúig... Ez nem épp szerencsés... Valamint veszélyes is!


Egyébként a kapcsoló mögött elhúznám a földet és a nullát, a fázist pedig a kapcsolóra kötném (be és kimenet), ha egypólusú a kapcsoló.


Kétpólusú kapcsoló esetében egyértelműen a fázist és a nullát kötném a kapcsolóra, had szakítsa meg mindkettőt, míg a föld a kapcsoló mögött továbbmenne... Így ha a dugvillát meg is fordítja az ember, akkor is biztos, hogy a fázis meg van szakítva egy lekapcsolás esetén.


Használj inkább 2pólusú kapcsolót!

2018. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:

Használj inkább kapcsolós dugvillát:

[link]


Vagy egy kapcsolós villás aljzatot:

[link]


Ezt szerelni sem kell csak bedugod és kész.


Arra nem árt figyelni, hogy egyik sem vízálló kivitel!

2018. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kapcsolós alzattal vigyázz!

Amit Szirty linkelt az jó: széles kapcsoló van benne, mindkét ágat szakítja.

Vannak ezek a jóárasítottabb vackok, amikbem fele ilyen széles a billenőkapcsoló, csak egy áramkört szakít. Jól megjártam ilyennel... kimértem melyik oldalt szakítja, most úgy van bedugva hogy a fázist szakítja meg, és senki nem dugdossa át máshova.

2018. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező azt akarta megtudni, hogyan kösse be a kapcsolót úgy, hogy a szivattyútól távol is tudja vezérelni azt.
2018. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

Kedves Miquel nevű felhasználó!


"Szerintem kérdező azt akarta megtudni, hogyan kösse be a kapcsolót úgy, hogy a szivattyútól távol is tudja vezérelni azt."


Valószínűleg minden válaszoló megértette a kérdező kérdését.

Azt hiszem a válaszokból egyértelműen kiderült, hogy jobb ha azt a kapcsolót SEHOGY nem köti be.


Ezzel együtt kapott alternatív válaszokat amelyek biztonságosabban alkalmazhatók és műszakilag korrektebbek, a célját pedig ugyanúgy eléri ezekkel.


Van-e ezzel valami probléma?

2018. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elején leszögezem. hogy nem értek a villanyszereléshez, szóval elnézést, ha hülyeséget írok. Miért kell kapcsoló? Mikor be akarod kapcsolni a szivattyút, akkor bedugod, mikor ki akarod kapcsolni, akkor kihúzod. Ez nem lenne egyszerűbb?
2018. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A porszívódon van kapcsoló?

És a kávéfőződön?


Na ugye...

2018. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

16 A terhelés alatt megengedett a dugaszolást használni üzemi kapcsolás céljára. Ez a megoldás azonban értelmes ember számára természetesen rendkívül primitív, mintha a sebészeten érzéstelenítő injekció helyett kőbaltával vágnák fejbe a műtendő pacienst.

Egypólusú kapcsolót elvileg tilos a nullába kötni, így aztán dugaszolható berendezésnél ez egyenértékű a kétpólusú kapcsoló előírásával.

Motornál én nem alkalmaznék, hogy úgy mondjam, Mari néni spájzvilágítására készített kapcsolókat.

2018. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, értem. Csak azért jutott eszembe, mert én dugaszolással üzemeltetem a szivattyúmat. Ezek szerint lehet, hogy én primitív vagyok, de nekem megfelel így. :D
2018. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

99 óta fórumozok, de a mai napig nem bírom elviselni, ha egyszerű mondatokat nem képesek értelmezni. Ját hol írtam azt, hogy primitív vagy? Az kétségtelen, hogy azt írtam, hogy a megoldás primitív.

Az is fura, hogy az én hozzászólásomra tetted személyessé a dolgot, mikor az előttem szóló gyakorlatilag pont ugyanazt írta, mint én (minden normális gyártmányon van kapcsoló), arra meg nem.

2018. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!