Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a nevem japánul? Eredeti:N...

U11874i62 kérdése:

Ez a nevem japánul? Eredeti:Németh Zoltán Japán? :Nakamura Kazuma

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
XD hogyne persze :D Kishimoto Masashi pedig Kovács Béla magyarul :D
2018. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%

Szerintem nem. Google fordítóba beírtam a 'német' szót, ennek a japán megfelelője 'ドイツ人' azaz 'Doitsunin'. A Zoltánra nem ad ki fordítást, helyette használhatnád a szultán szó japán megfelelőjét (a Zoltán amúgy is a szultán szóból ered): 'スルタン' 'Surutan'

Bár szerintem ha szó szerint lefordítod a neved Doitsunin Surutan-ra, abból tévesen azt is kiveheti egy japán anyanyelvű, hogy te egy német származású szultán vagy.

2018. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%

Nem. A Németh Zoltán japánul ネーメット·ゾルターン (Nēmetto Zorutān). Vagy ha gondolod a Némethet átírhatod a ドイツ (Doitsu = Németország / német) szóra! :)


A Nakamura vezetéknév - legalábbis a leggyakoribb írásmód szerint - eleve azt jelenti, hogy "beső/középső falu".

2018. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
a kérdező beírta a nevét a leggagyibb 'mi a japán neved' generátorba, és azt hitte. hogy amit kapott, az konkrétan a saját neve japánra lefordítva. kis naiv
2018. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
A neved Németh Zoltán ott is. Neveket nem szokás fordítani, értelmetlen.
2018. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!