Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Yi biztonsági kamerával van...

Yi biztonsági kamerával van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szemezek a Yi outdoor kamerával, papíron nagyon jónak tűnik (talán túl jónak is), de nem tudom, vajon megéri e. Van valakinek esetleg vele tapasztalata? Az egyetlen problémám a maximum 32GB SD kártya, amit tárhelyként használ. Szerintem elég szerény..

Ha valaki használ ilyet közületek, elfér rajta átlag legalább egy hét felvételei?

Megéri egy pár ilyen kamera, vagy inkább valamilyen belépő szintű 4 csatornás AHD vagy Ip?

Árban kb ugyanott lenne.



2018. júl. 9. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mennyiben ad védelmet, ha a betörő első útja a villanyórához vezet?
2018. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

YI Cloud

Az YI Cloud támogatja az egész YI Home Series-et, és az 1080p YI kültéri kamera nem kivétel. A kültéri kamera sokkal sérülékenyebb a lopások és a károk ellen, de a YI Cloud megőrzi az összes felvételt a felhőben és biztonságos a lopástól és a károktól.

2018. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

32 giga értékelhető bitrátával úgy 5-8 órányit tárol.

Kizárólag SIM kivitelben tudnám elképzelni beltérre,ahol a jól eldugott kamera üzenetet küld ha mozgás van és az egészre rá van pakolva egy 1200VA csendes UPS és távolról elérhető az aktuális kép.Az önálló kamerarendszernek ennél messze többet kell tudnia de azzal inkább értékes objektumokat védenek ahol úgyis van őrség.

Otthonra önmegnyugtatásra jó az általam vázolt is.

2018. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ez mennyiben ad védelmet, ha a betörő első útja a villanyórához vezet?"

Egész pontosan semennyire. Viszont nem is egy profi biztonsági rendszert készülök összerakni.

Saját véleményem, hogy ha egy "tapasztalt" betolakodóval van dolgunk, ha be akar menni, akkor be fog menni. Az otthoni rendszerek egyébként is csak elrettentésnek jók, hacsak valaki nem akar egy vandálbiztos rendszerre félmillió forintot vagy többet költeni.

Viszont biztonsági szempontból nem sokkal jobb egy olcsó analóg rendszer sem, hiszen szünetmentes tápegység nélkül az is szerény vigasz.

Én úgy gondolom hogy az utcán mászkáló, minden telket szemmel alaposan átvizsgáló emberkéket elrettenti attól, hogy esetleg ha úgy véli nem vagyunk otthon akkor megpróbáljon bejönni, arra bármilyen kamera megfelel (sajnos az utóbbi időben kissé megnőtt a gyanús alakok száma a környéken.. ), plusz saját magam megnyugtatására néha be tudok pillantani.


A yi cloud a havidíj miatt sem tetszik, meg úgymond független rendszert szeretnék, nem vagyok vele kibékülve hogy a rólunk készült felvételek kínai szervereken legyenek tárolva, akkor már inkább lokálisan (persze mindent fel lehet törni, nyilván ezt is).


Elfelejtettem említeni hogy kizárólag kültéri rendszer, bentre eszembe sem jutna kamerát rakni..


Természetesen nem várom tőle hogy majd ez fogja őrizni a házat, de azért tettem fel a kérdést, mert ha használható, meg nagyjából jók vele a tapasztalatok, és a célnak megfelel, akkor nekem akár ez is bőven elég, hiszen DVR/NVR hiányában sokkal kisebb munka az összeszerelés.

2018. júl. 9. 21:33
 5/8 A kérdező kommentje:

Például a support azt írja, hogy egy 32GB kártyán átlag 40 óra felvétel fér el (1080p@25FPS). Na ez például tényleg túl szép, hogy igaz legyen..

Ezért tettem fel a kérdést, mert szerintem benne van a dologban egy kicsit ez a kínai termékekre jellemző nagyot mondás, hogy többet ígér, mint amennyit a termék valójában tud.

2018. júl. 9. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:

" többet ígér, mint amennyit a termék valójában tud."


24 órányi felvétel kb. 23 giga H.265 kódolással. Ha pedig nincs mozgás a felvételeken, akkor kevesebb is lehet pár százalékkal.

2018. júl. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért vannak nálam a falon selejtezett és hibás kamerák. Nem műanyag gagyik mint egy álkamera, de nem kell rá költeni semmit. Ha valaki be akar törni az betör, azért fizetem az igazi védelmet: a biztosítást. Eddig egyszer törtek be amikor még nem volt kamera, bőven kaptunk pénzt a biztosítótól. Ha elkezdek ehhez még kamerarendszert is felszerelni, azzal nullázom a biztosító által fizetett összeget, mert a rendszer fenntartására megy a pénz. Mivel érek többet azzal, hogy van felvétel és elkapják Lakatos Meggájvert? Az úgysem fizeti ki a károm, a zsaruk sem, akkor meg felesleges a kamera. Riasztó ugyanez, a magam megnyugtatására jó.

Bőven elég néhány normálisan kinéző rossz kültéri, amit az elektronikai hulladékból túrsz.

2018. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha pedig nincs mozgás a felvételeken, akkor kevesebb is lehet pár százalékkal"

Pont ez az, hogy ők 40 óra folyamatos rögzítést írnak. Ami ha jól számolom (ha valós 32GB-tal számolunk és nem pedig a szokásos kb 26-tal) akkor is csak kb 1,7Mbps.



Kedves utolsó! (és még néhányan)

Tisztelem a véleményed, nem is mondom, hogy ne mondd el, megértettem. A kérdés nem arról szólt, hogy szerintetek mennyi gyakorlati haszna van egy ilyen biztonsági rendszerenek, hanem arról, hogy ez a bizonyos típus mennyire jó.

A véleményedet elfogadom, köszönöm, viszont ez a fórum nem arról szól, hogy rámerőltesd azt.

Ismét köszönöm!


Olyan embereket keresen akik megvásárolták a Yi valamelyik változatát, és használják, azaz tudnak róla nekem mondani egy összefoglaló véleményt, pl hogy 2 hónapja használom és rossz, mert.../jó, mert...



A témához passzóló válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2018. júl. 15. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!