Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora kondenzátor kell 2...

Gábor t kérdése:

Mekkora kondenzátor kell 2 2,2 kw-os egyfázisu motorhoz?

Figyelt kérdés
Gondolom üzemi kondi , a régi kipukkadt .Szeretném cserélni de az adatok olvashatatlanok rajta, Ki mérni meg nem tudom, mert a multiméterem csak 100 mikroig mér. Azt ebből tudom, hogy legalább 100-as kell, de azt nem , hogy 110, 120, vagy akármekkora. Válaszokat előre is köszönöm.

2018. júl. 15. 19:47
 1/4 anonim válasza:
Én úgy "tanultam", hogy 1kw hoz kell 45qF. Ez alapján 100as kell bele.
2018. júl. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cü=P/(314*Unégyzet) ahol P Wattban, U Voltban, C Fban
2018. júl. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek.

Ha valakit érdekel... :) le írom hogy jártam...

Vettem egy 120 mikrós kondit , be kötöttem nagyon pörgött vele a motor, le is kapcsoltam és egy picit füstőlt is .(itt kezdtem gyanítani, hogy a motorom kisebb teljesítményű mint gondoltam). Vettem egy 60 as kondit, ezzel már szépen ment, de nagyon melegedett , aztán sorba kötöttem a kondikat, 40 mikró már jónak tűnt. (kb ekkor rázott meg az egyik nyavalyás :) )

biztos ami biztos vettem még egy 31,5 megy egy 20 mikrósat és elkezdtem mérni az áram felvételt, gondoltam minél kisebb annál jobb, 20 mikrónál 7 amper 40-nél 30-nál 6 amper , végül is a 30-ast választottam mert a leg nagyobb terhelés alatt 8,7 ampert mértem, 40 mikrónál meg 9,1-et. jelenleg így működik a tekercs hőmérséklete a motorban 113 fokig emelkedett, azt hittem ez sok de utána olvastam és kiderült , hogy nem , mert 155 fokot írtak maximumnak, ami nem ideális élet tartam szempontjából.

(a motoron nem volt táblácska)

2018. júl. 21. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kipukkant kondenzátort nem sok értelme van mérni, ha jó lenne, annyi erővel működhetne vele a motor is.

Ha zárlatos, a kapacitásmérő kiakad, ebből nem tudsz meg semmit.

Ha szakadt vagy kapacitásszegény, akkor sem. Zárlatra egyébként is külön szokás ellenőrizni.

2018. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!