Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 V-os rendszereknél nagyon...

12 V-os rendszereknél nagyon pontosan 12 V-ot kell érteni vagy biztos tesznek bele stabilizátort?

Figyelt kérdés

Most éppen keverőről meg vevőegységről, monitorról van szó, elviekben mindegyikre 12 V egyen van írva, na de szoktak bvele tenni valami védelmet vagy kifejezetten stabilizátort a túlfesz ellen, és elbírja a kocsiaksi 14 V-ot is vagy meg se próbáljam, mert tönkre mennek?


(és azért gondolkodtat el, mert nézem ugyan ezeket a termékek későbbi kiadásait, és azoknál már úgy jelzik, hogy DC 6-17 V egyen, azaz gondolom ők is rájöttek, hogy nem oké ez a 12 V minden helyzetben, na csak ezzel akkor felébredt bennem a gyanú h netán a sima 12 V-osok ténylegesen precízen csakis 12,0 V-ot kérnek ...)


mit gondoltok?



2018. júl. 18. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit autós célra gyártanak (akár LED stb.), az értelemszerűen arra van kitalálva, még akkor is ha névlegesen 12 V-osnak nevezik. Mint az autóakkut is.

Ha például egy monitoron 12 V van feltüntetve, ahhoz a saját 12 V-os, stabilizált adaptere való általában.

Kétség esetén hozzáértő megvizsgálhatja az áramkör felépítését, hogy mit lehet és mit nem, de egyébként a specifikációhoz kell ragaszkodni.

2018. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, ez a bajom, h nem speclkó autós cuccok, de mégis autüós aksiról kell üzemeltetni őket.


hát a specifikáció meg olyan amilyen, de részletes műszaki rajzot nem igazán lehet találni ...

2018. júl. 18. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan járathatod őket 14 Voltról is. Ezekben az eszközökben csak pár alkatrész van, ami megkapja a tápot, ha egyáltalán, a legtöbb részegység stabilizált 5 Voltról megy, esetleg még kisebbről feszről.
2018. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül rajzot értettem a vizsgálat alatt, ami gyakran előfordul, hogy nincs. Rutin kérdése, vizsgálható az áramkör ránézésre is, mérés stb.

Viszont az sem segíti a választ, hogy nem írsz konkrétumot, amivel persze nem azt mondom, hogy mindennek láttam már a belsejét, de így még annyira sem lehet kitalálni.

2018. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ja oké bocs, írok én Neked, csak sztem nem egy ismert valami egyik se:


[link]



sőt sztem ezen nem is látszik konkrétan, de mindegy, élőben annyi van rajta h DC 12 V.


egy led-videolámpa detto, mindjárt lefotózom

2018. júl. 18. 15:51
 6/6 A kérdező kommentje:
oké már nem kérdés a kérdés, közben kiderült. csak ugye a gyártó is cseszik adni egy normális műszaki specifikációt, közben meg 16 V-ig lehet neki adni.
2018. júl. 18. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!