Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az a kifejezés, vagy...

Mi az a kifejezés, vagy inkább csak szó, ami arra utal, hogy egy kapcsoló nem működik megfelelően, nem vált át pontosan az egyik utasításról a másikra, csak kb. lehet érzékelni, mert nem kattan?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapcsoló lehet kontakthibás például, de attól még kattan általában. Vagy próbálj konkrétabban fogalmazni, hogy érthetőbb legyen, mire gondolsz.
2018. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szar
2018. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez egy idegen, talán latin eredetű szó. Ennek segítségével próbálnék meg rátalálni arra a villanytűzhely gondomra, hogy a funkcióválasztó-kapcsoló problémáját megoldaná-e ennek cseréje, vagy az egy plusz hiba, hogy nem lehet a funkciók közül biztosan választani, mert már régóta nem kattan. Azt tudtam, hogy az elején alsó-felső sütés, az utolsó alsó sütés, ha beindul a ventilátor, akkor légkeverés. Most már így nem tudom működtetni, mert csak alul vagy felül süt, légkeverésnél se izzik a felső szál. Azt nem tudom, hogy a funkcióválasztó cseréje mindent megoldana-e. Mert azt talán villanyszerelő megcsinálná, mert szakszerviz helyett értelmesebbnek tartom új tűzhelyet venni.
2018. júl. 23. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell szakszervíz. Ha találsz egy jó szakit, akkor ő meg tudja neked mondani hogy elég e a kapcsolót cserélni (nagy valószínűséggel igen, vagy ha nem, akkor is csak valamilyen relé vagy csatlakozás lehet), és ha tud bele rendelni alkatrészt akkor nyert ügyed van.


Ha meg nem, akkor buktad a munkadíjat, de még mindig jobb, mintha a szakszervíz lehúzna egy rakás pénzzel.

2018. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan kifejezés, hogy arretáló, de az nem latin eredetű szerintem, hanem francia:

[link]

Meg nem is biztos, hogy releváns, mert másfajta kapcsolókra alkalmazzák, de elképzelhető, hogy erre gondoltál. Persze, azt már te tudod, hogy mire gondoltál.

2018. júl. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez volt bizony. Talán úgy használta az illető, hogy az egyes sütési módokat a kapcsolóval nem lehet arretált helyzetbe hozni. Eddig is úgy használtam, most is megtalálnám a megfelelő formát. Más baja is van. Nem engedi, hogy egyidejűleg menjen a felső meg az alsó sütés, bár ilyen védelemről nem olvasok, csak teljes leállításról.
2018. júl. 24. 07:01
 7/9 A kérdező kommentje:

Potenciómétereknél olvasom: 10 állással arretáló. Így már érteni vélem a jelentését.

A tűzhely gombjaira vonatkoztatót nem találtam meg, pedig a javítását is leírta az illető.

2018. júl. 24. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Az "arretáló" kifejezéssel első munkahelyemen találkoztam először. Szervizben így neveztük a rádiók kapcsolósorát (hullámváltó) meg egyéb készüléket kapcsolósorait, ahol egyik gomb lenyomása kiugrasztja a másikat, vagyis arretál.

Persze lehet, hogy ugyanez alkalmas bármilyen fokozatkapcsolóra, ami "akadozik", ütközik.

A francia szó jelentése is láthatóan stop, illetve megállás.

De amikor egy forgókapcsolónak nincs ütközése, kattanása, az általában csak egy mechanikai hiba, ami független elektromos résztől. Vagyis manuálisan eltalálva a megfelelő pozíciót, ugyanúgy működnie kellene. Persze, épp a tapasztalt emberek tudják, hogy látatlanban soha nem lehet tudni, a fizikai valóság mindig okozhat meglepetéseket.

2018. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a mechanikus hiba mintha összefüggne az elektromos résszel. A jelzőfény, ami a sütővilágítást is jelzi, és aminek minden állásban működnie kéne, minden kapcsolásnál elalszik. Amilyen megfigyelő vagyok, valszeg ezt csinálta mindig is, így logikus, jövök rá írás közben. A sütő bevilágítására meg nem is emlékszem.

Köszönöm szépen, hogy ennyit foglalkozol a gondommal.

Ha a közeljövőben(?) nem tervezném a konyha felújítását, nem csinálnék ekkora gondot a tűzhely cseréjéből, bár amúgy teljesen jó állapotban van megítélésem szerint.(Siemens)

2018. júl. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!