Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy modern, de 75-ös fordulats...

Egy modern, de 75-ös fordulatszámmal és elvileg gramofonlemezhez alkalmas tűvel rendelkező lemezlejátszó tudja legalább ugyanazt a hangminőséget szolgáltatni, mint egy eredeti gramofon?

Figyelt kérdés

Tehát hangminőségben és a lemez kíméletességében tud legalább annyit nyújtani, mint egy eredeti (teljesen mechanikus) gramofonlejátszó, vagy rosszabb hangminőséggel/nagyobb kopással fog szolgálni?


Mint írtam, természetesen nem mikrobarázdás lemezhez való tűre, hanem normálbarázdás lemezhez gyártott tűre (de nem eredeti acéltűre) gondolok.


2018. aug. 5. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvi alapon kizárnám, hogy egy mai technikával készült lejátszó minőségre vagy koptatás szempontjából rosszabb lenne, mint az öreg acéltűs.

Azt a passzív tölcséres érzést nem fogod hallani, én sem hallottam még soha élőben.

De minőségre elvileg attól csak jobb lehet az elektronikus hangosítás, megfelelő hangszedővel.

Kopás pedig a tűnyomás függvénye, amire mondhatnánk, hogy a keményebb gyémánt vagy ipari zafír jobban koptatja a lemezt, mint a lágyabb acéltű, ami maga is jobban hozzákopik a lemezhez.

Viszont egy korszerű hangszedő nem is igényel akkora tűnyomást, mint az öreg eszterga.

2018. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elektronikus korrekció kell, hogy visszaállítsa a hangot, hasonlóan a RIAA korrekcióhoz, csak más görbékkel. Ráadásul a lemez kiadója és kiadás éve szerint többféle karakterisztika szükséges. Ritka dolog egy ilyen korrektor.

[link]

[link]

2018. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!