Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyen áramú motor áramfelvétele?

Egyen áramú motor áramfelvétele?

Figyelt kérdés

Jellemzők:

9V

11W

Max 120mA


Egy töltövel bírtam működésre és az a kérdés hogy 300mA-el terheli a motort vagy ez nem lényeges?


Válaszokat köszi.



2018. aug. 5. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem a kérdést?


Már ez sem igaz: 9V, 11W, Max 120mA

Ugyanis 11 Watt akkor lesz a teljesítménye, ha 11/9= 1,2˙ Ampert vesz fel, azaz nem 0,12 Ampert.


"az a kérdés hogy 300mA-el terheli a motort vagy ez nem lényeges?"

A töltő terheli a motort? Vagy 300 mA-t vesz fel?

2018. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A töltő terheli a motort? Vagy 300 mA-t vesz fel?"


Nem, laikus fejekben ez úgy működik, hogy ha van egy 300 mA terhelhetőségű, nem is töltő, hanem CV tápegység, akkor az 300 mA fog rányomni bármire, kényszeresen.

Ami persze agyrém, de állandóan visszatérő a különböző fórumokon, mert az iskolában nem sikerült megtanulni az egyszerű áramkör alapfogalmait, Ohm-törvényt.

2018. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyis 300 mA áramot fog rányomni, így akartam, csak közben elterelődött a figyelmem másfelé is.
2018. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Iszonyat zavaros amiket írtál.


A töltő nem terheli a motort!

Egyrészt az szinte biztos hogy az nem töltő, hanem ahogy írták tápegység vagy ha úgy tetszik konstans feszültségű adapter.

A motor terheli az adaptert, mert a motor a fogyasztó és az adapter az áramforrás.


Ahogy az előttem szóló írta ez a motor 1.2A áramot igényel.

Mi a kérdés? Hogy egy 300mA-es adapter jó-e hozzá?

Nem, nem jó, az adaptert négyszeres túlterhelésben részesíti.

Persze ettől a motor még foroghat üresen így is, de sok múlik azon hogyan viselkedik az az adapter túlárammal terhelve.

Nem jó ötlet, ne gyújtsd fel a házat!

2018. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jamal_ka válasza:
Szerintem összességében nem válaszoltátok meg a kérdést, a 2-3. válasz írója például, ha jól értem, csak azt írta le mit gondol egy laikus, de nem írt rendes választ. Ha én jól értem (én sem vagyok szakértő) az a kérdés, hogy a fogyasztónak mennyi V és A kell. Ha jól gondolom a V meg kell hogy egyezzen (nagyjából) és a táp A-jának nagyobbnak kell lennie, mint a fogyasztóé, mert a fogyasztó annyi A-t vesz fel, amennyi kell neki, ha kisebb, azt a 4. válaszadó már leírta, hogy nem jó. Ez egyben egy kérdés is, hogy tisztázva legyen a téma.
2018. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-3 válaszban a kérdést próbáltam érthetővé tenni.


Rendszeresen vannak ilyen kérdések, amikor azt hiszik, hogy a nagyobb terhelhetőségű tápforrás túl sok áramot fog adni az eszköznek, telefonnak stb.


Érdekes, arra nem gondol senki, hogy pl. van egy autóakku, tud 100 A áramot is.

Rákötök egy autórádiót.

Na most mi lesz, 100 A agyonvágja rádiót?


Vagy: otthon a konnektor tud mondjuk 16 A áramot, míg nem old le az automata.

Betekerek egy 100 W-os izzólámpát, hűha mi lesz? 16 A lesz?

Betekerek egy 10 W-os LED-lámpát, hűha mi lesz? 16 A lesz?

2018. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!