Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A magyarországi elektromos...

A magyarországi elektromos hálózatba be tudok szerelni amerikai típusú konnektort?

Figyelt kérdés

Érdekelne nem-e lesz baja ez eszközöknek amiket bedugok mivel az Államokban 120 V-os a hálózat itt meg 230 V.

Egyébként erről a típusról lenne szó: [link]



2018. aug. 6. 12:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
Mivel dupla akkora a feszültség itt,így a bedugott amerikai gép azonal elfog halálozni.Vannak feszültségcsökkentős adapterek.Keress rá.
2018. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trafó1 ***** válasza:
85%
Az előző hozzászólóval vitáznék egy kicsit, nem fog azonnal, némelyik akár egy vagy két másodpercet is kibír.
2018. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lali24 ***** válasza:
82%
magát a konnektort minden további nélkül be tudod szerelni, de -amint azt az első válaszoló is megírta- ha egy amerikai szerkezetet dugsz bele, akkor az bizony rövid időn belül, a működtető füst távozásának kíséretében el fog halálozni.
2018. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs ráírva a készülékre, hogy 230 V-ot is bír, egyébként finoman szólva is furcsa a kérdés, általában még laikusok sem szoktak ilyet gondolni.
2018. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
A dolog egy trafóval megoldható a feszültség szempontjéból, ugyanakkor a többi válaszoló nem említette azt a nem elhanyagolható tényt, hogy az USA-ban nem 50, hanem 60 Hz a hálózati frekvencia.
2018. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Pedig én pont gondoltam a 60 Hz-re, de szándékosan nem említettem.

Például azért, mert legtöbb esetben pont elhanyagolható.

Vagy arra még külön ki kellene térni, hogy mit akar róla működtetni, miután a fontosabb körülményt (a feszültséget) sikerül tisztázni.

2018. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Egy villanykörténél szerintem gyakorlatilag mindegy, egy tabletet lehet, hogy kinyít a 60 Hz.
2018. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
kinyír...
2018. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyik tápegységet sem nyírja ki, mert azokban a 230 V először is egyenirányításra kerül, majd csúcsra pufferelődik.

230 x gyök2 a szinusz csúcsértéke, azaz kb. 320 V DC lesz belőle, erről működik a táp további része.

50 vagy 60 Hz semmit nem számít ebben az esetben. Aktív vagy passzív PFC-s tápoknál sem számít.

Vasmagos hálózati trafóknak is mindegy.

Aszinkron motorok valamivel gyorsabban forognak 60 Hz-ről.

Szénkefés univerzális motoroknak sem számít gyakorlatilag.

2018. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsót úgy értettem, hogy 60 Hz-en kisebb impedanciát képvisel a tekercselés, emiatt csökkenhet némileg a teljesítmény, de a gyakorlatban ez nem biztos, hogy feltűnik.
2018. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!