Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom jól beállítani a...

Hogy tudom jól beállítani a mikrofonom?

Figyelt kérdés
Mikrofon "beállításban" van olyan, aki tud segíteni? win 10 64bit. Adott egy kondenzátoros mikrofon, és van hozzá phantom power supply is. Na már most, ha a win-ben nem rakok rá erősítést (10, 20, 30dB) akkor halk. Ha rárakom akkor meg zúg. A másik probléma, hogy néha "pukkadozik" a hang nem folyamatos és kiugrál max erőre pár pillanatig.

#beállítás #mikrofon #kondenzátor #phantom power supply
2018. aug. 17. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy van bekötve _pontosan_ a fantomtáp kimenete a számítógép bemenetébe?

Mert ha fantomos mikrofon, akkor szimmetrikus kimenete van, XLR csatlakozóval.

Az érdekelne, ezt hogy kötötted be a gép mikrofonbemenetébe? Ami ugye egy sztereó jack aljzat...

2018. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugye XLR-XLR a mikrofon-táp aztán XLR-Jack a táp-gép között. Utóbbi a mikrofonhoz, előbbi a táphoz volt
2018. aug. 18. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, nem véletlenül kérdeztem így.


Milyen az XLR-jack kábel?

XLR 1 a Jack testelésre, XLR 2 a jack csúcsára, XLR 3 a jack gyűrűre? Így szokott bekötve lenni egy XLR-jack átalakító kábel, csak éppen ez így nem fog működni.

A számítőgép mikrofonbemenete jó eséllyel monó. Ha sztereó dugó van beledugva, akkor a jobb-bal csatornák jelét átlagolja, és ebből a kettőbőllesz lesz egy jel.

De mivel a mikrofon szimmetrikus, a 2,3 pontokon ugyanaz a jel van, ellenfázisban, ha ezeket átlagolod, az átlag mindig 0.


Jobban jártál volna egy egyszerű, fantomtáposm külső hangkártyával, mert a PC-hangbemenetet használva semmit nem fogsz észrevenni a mikrofon jobb minőségéből.


Neked szükséged lenne még egy DI-boxra, ami átalakítja a jelet szimmetrikusról aszimmetrikusra.


Vagy, vágd le a jack dugót, és forrassz rá egy monó jacket, úgy, hogy az XLR 3-as lábáról jövő vezeték legyen összekötve az 1-essel. Ha a mikor kimenete transzformátoros, akkor minden OK, ha csak "elektronikusan szimmetrikus", akkor 6dB-el kisebb lesz a jelszinted, de legalább szólni fog.


[link]

2018. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mikor venni akartam egy USB-s külső hangkártyát, a boltban azt mondták ne vegyem, mert a gépben jobb van, ezért lett véve a phantom táp, amit egyébként nem akartam venni. De ezek szerint, ha veszek valami ilyet, és a phantom tápot kihagyom jobb lesz?


[link]

2018. aug. 18. 10:15
 5/8 A kérdező kommentje:

Illetve, egy másik helyen közbe azt mondták egy ilyen kell:


[link]

2018. aug. 18. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:

A boltban hülyék vannak. "Azt mondták, a gépben jobb van..." Nem jobb.

Az általad linkelt egydolláros fosnál biztos jobb, de ehhez a mikrofonhoz nem lesz jó.

Neked egy fantomtápos kondimikrofonhoz rendes külső hangkártya kell... fantomtápos. Tudom, vettél már egy fantomtápot, azt majd szépen eladod valakinek.

Vagy egy olcsóbb hangkártyát veszel, amiben nincs fantomtáp, de akkor már kezd egy kicsit sok doboz lenni...


Hangkártya alatt valami ilyesmire gondoltam:

[link]

Erre pedig ne mondja azt egy számtech-boltos, hogy jobb, ami a PC-ben van.

2018. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Aha.. Hát ez árban kicsit sok egy mikrofonért az én használatomra, az a kábel átalakító valami, amit másodjára linkeltem, az nem oldaná meg a problémát?


[link]

2018. aug. 20. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, valószínűleg működni fog.

Neten vedd, hogy ha mégsem jó, akkor indoklás nélkül visszavihesd.

2018. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!