Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A rádió is ugyanúgy sugároz...

A rádió is ugyanúgy sugároz mint a telefon?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén eléggé félek a sugárzástól, van a szobámban egy wifi router ami a szekrény tetején van tőlem messze. A telefonomat mostmár kiviszem a szobából mikor alszok és vettem helyette egy ébresztőórát. De én hülye pont olyat vettem amiben van rádió. Valamire fel kell kelnem ugye... van rajta rádió vevő antenna. Ha levágom akkor biztos nem sugároz. De nem tudom, hogy a rádió mennyire káros.

Mert úgy tudom a leg károsabb a mobil

a Wifi kevésbé káros, rádióról nem olvastam még

Viszont még a mobil gyakran tőlem pár centire volt alváskor, az ébresztő 1-1,5 méterre és szekrényben.


A segítséget előre is köszönöm :)



2018. aug. 28. 14:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Azt a hipochonder eget... Nem lesz bajod tőle.
2018. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha egy sima FM rádióról van szó, az nem ad, csak vesz.

Tehát nem sugároz.

2018. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

A vevő vesz, az adó ad.. ez szerintem nem túl bonyolult..

Amúgy nyilván minden elektromos eszköznek van valamilyen elektromos tere, de ez nem számottevő. De ha továbbmegyünk, az univerzum is sugároz, csak szólok..

2018. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ne is törődj senkivel, te valójában sokat tudsz, de ezt csak páran tudjuk.

Hiszen te tisztában vagy a rádióban lévő lokális oszcillátor működésével, ami a szuperheterodin keverési elv nélkülözhetetlen feltétele.

Annak lehetséges ugyebár egy kis kisugárzása is.

Ja, hogy az még egy bolhának sem árt és elvész a háttérsugárzásban? Az nem számít. És tényleg nem.

2018. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Bubuka508 ***** válasza:
34%
Nem egészen így van, az FM rádióvevő is sugároz, mert ahhoz, hogy venni tudjon, ugyanolyan frekvenciájú hullámokat kell kisugároznia, mint az adónak. Ennek bővebb tárgyalása nem ehhez a témához tartozik. De ettől függetlenül egy rádióvevő az egészségre gyakorlatilag nem káros. A kisugárzott hullámok élettani hatása a frekvenciájuktól is függ. Namármost: a wifi és a mobiltelefon-technika mikrohullámokkal dolgozik, a működési sajátosságaik folytán, amik elvileg ártalmasak lehetnek, főleg az agyra. De ez a technika - bár ma még kellőképpen, konkrétan nem tisztázott a hatása - csak akkor árt, ha túl kis távolságra van tőlünk a készülék, a telefon is gyakorlatilag néhány centinél messzebb már nem ártalmas. Tehát egyenesen válaszolva a kérdésre: nem lesz tőle bajod, túlliheged a dolgot. De ha ez megnyugtat, éjszakára kikapcsolhatod a telefont, amúgy is ajánlott időnként kikapcsolni. A wifi-vel meg a rádióval pedig ne törődj, azok sem fognak semmi gondot okozni.
2018. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

"az FM rádióvevő is sugároz, mert ahhoz, hogy venni tudjon, ugyanolyan frekvenciájú hullámokat kell kisugároznia, mint az adónak."


Te miről beszélsz? Hagyjuk már a hülyeséget...

2018. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Butaság emiatt aggódni. Ha valahogyan láthatóvá lehetne tenni, hogy mennyi féle hullám (elektromágneses sugárzás) van egy átlagos városi vagy falusi légkörben, elképednél, talán itt helyben öngyilkos is lennél. Sok-sok különféle rádióadó, nem csak a lakossági állomások, hanem a hadi, egészségügyi, stb. adók, különféle gépek, eszközök különféle sugárzásai... tele van az éter mindenféle dologgal. Ha valóban annyira károsak lennének, mint ahogy mondják, a civilizált világ felé naponta meghalna tőle.
2018. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az, hogy ezen stresszelsz jóval többet árt, mint maga a sugárzás.
2018. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Bubuka508 ***** válasza:
6-os, szerinted a hangolás mire való, ha nem arra, hogy egyezzen a készülék helyi oszcillátora által előállított jel frekvenciája a vett jelével? A szuperheterodin elvről még nem hallottál?
2018. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Bubuka, látszik hogy hallottál már arról, hogy van egy helyi oszcillátor a rádióban, de amikor az első és második KF-et tanították, biztos nem voltál ott. Ugyanis a helyi oszcillátor pont a KF értékével feljebb rezeg, mint a venni kívánt adó frekvenciája.
2018. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!