Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit tud egy manuális szobaterm...

Dömötör istvánné kérdése:

Mit tud egy manuális szobatermosztát? Részletesen kérném, ha lehet, mert akinek ajánlottam nem ért a digitális dolgokhoz, nekem meg nem hisz ebben a kérdésben.

Figyelt kérdés
Ha pl.beállítom 20 fokra ,akkor addig fűt,aztán kikapcsol,de ha lemegy a hőmérséklet akkor újra felfűt 20 fokra,szeritem.Egy nyugdíjas ráér állítgatni.

2018. szept. 13. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ennyit tud.

De mindkét irányban van tehetetlenség.

2018. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Beállít egy értéket, az alatt 0.2 fokkal bekapcsol, a fölött 0.3 fokkal meg ki.

Vagy is ha 20 fokra van állítva, 19.8 foknál elkezd fűteni, 20.3-nál meg kikapcsolja a kazánt.

2018. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit nevezel manuálisnak? A tekerős fajta eléggé manuális, viszont digitális kijelzője nincs, mert azok csak egyszerű bimetálos szerkezetek.

Az igaz, hogy két kapcsolt állapota van 0 és 1 (digitális?). Ízlés kérdése.

A bimetálos termosztát érdekessége egyébként, hogy egy fűtőellenállást is építenek bele általában, ami csökkenti a hiszterézist, elősegíti a viszonylag butább szerkezet átbillenését.

2018. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!