Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autó szerelés közben megrázott...

Gusztika94 kérdése:

Autó szerelés közben megrázott az áram sos?

Figyelt kérdés

SOS SEGITSÉG A mai napon kiszedtem az autobol a gyertyat es meg neztem hogy ade szikrát. Ugy hogy a gyertyapipára ráhuztam a gyertyat és femhez érintettem

Rá inditáskor meg rázott ugy hogy végig ment mind két kezemen és a felső testemem kicsit fájt. És kicsit égő érzést érzek a kezemen is de nem az ameiket meg rázta hanem a másik kezemet!

Voltam már ügyeleten csinaltak ekg-t is semmi komolyat nem mondtak de én kicsit félek ezért szeretnék itt pár hasznos vállaszt kapni előre is köszönöm



2018. okt. 6. 16:22
 1/10 anonim válasza:
A masik kezeddel hozzaertel a kocsihoz gondolom? Rajta tenyereltel vagy valami.
2018. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs EKG elváltozás akkor még pihensz egy ideig nem lesz bajod. A lényeg, hogy nyugalom, nem szabad izgulni.
2018. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem tudom azt nem is figyeltem csak anyit tudom hogy kb 2-3mp ig rázott.

Arra szeretnék rájonni hogy ettöl mi bajom lehet?

2018. okt. 6. 16:31
 4/10 A kérdező kommentje:

Hat picit félek és izgulok is azt mondtak az ügyeleten ha ugy érzem vagy ha rosszul érzem magam menyek be sürgösségire.

24 órás meg figyelésre

Valojában egyenáram rázott meg és nem tudom mi bajom lehet. Ha nem megyek orvoshoz

2018. okt. 6. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
A gyertyától semmi bajod, csak idegbeteg lettél.
2018. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"nem tudom mi bajom lehet. Ha nem megyek orvoshoz"

Ha csak nincs szívritmus szabályzód, akkor semmi.

2018. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nincs szivritmus szabajzom

De felek attol hogy lehet e valami bajom vagy valami kovetkezménye ennek az áram rázásnak

2018. okt. 6. 19:02
 8/10 anonim ***** válasza:
LEgroszabb esetben vérrögök keletkeznek az ereidben ami a szivedhez eljutva infarktust vagy agyadba eljutva agyvérzést okozhat.
2018. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most voltam sürgősségin

Csinaltak ekg-t ott minden rendben volt

Csinaltak vernyomast is az is rendben volt

És csinaltak szivritmus érzekelöt is vagy valami ijesmi a neve

Azt momdtak mivel egyenáram rol van szó és már jóval el telt 6óra miután bementem, mert az elmult 6 órában már jelentkezett volna a szivtitmus zavar tunete igy nagy viszinyokban kivan zárva az hogy valami nagyobb bajom

Lehet.. anyit mondtak még ha kissé szédülök. Vagy ha ugy érzem mintha elajulnék vagy ha hevesebben ver a szives es faj is akkor forduljak orvoshoz ujra. Mert a mai vizsgalaton minden rendben volt :)

Mindenkinek köszönöm a vállaszokat sziasztok :)

2018. okt. 6. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen rövid impulzusoktól nem lehet vérrögöt kapni, nincs is ideje kicsapódni / összeállni, feleslegesen izgultál szerintem.

Ha én mindig orvoshoz rohangálnék, ahányszor megcsap valami (AC vagy DC, kisebb vagy nagyobb), érdekes lenne.

Konkrétan soha nem voltam még ilyen ügyben.

2018. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!