Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kedves Férfiak! Mi a különbség...

Kedves Férfiak! Mi a különbség az elektromos borotva és a szakállvágó között?

Figyelt kérdés

Barátom nem igazán szokta teljesen simára borotválni az arcát, csak nagyon rövidre letolja a szőrt. De formázáshoz jó lenne olyan, ami "nullásra" leviszi.

Milyet ajánlanátok?



2018. nov. 20. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nullára az elektromos borotva gyalulja, ami lehet rezgőkéses vagy körkéses.

Hajvágó, szakállvágó csak borostásra vág, legfeljebb ezen belül vannak minőségi különbségek, ami jól látható a fogas kés vastagságán, kiképzésének finomságán. Ettől függ értelemszerűen, hogy milyen rövidre képes vágni.

2018. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De borotvához is vannak ugye különböző rátétek. Akkor azokkal tulajdonképpen szakállvágót lehet belőle csinálni?
2018. nov. 20. 21:11
 3/6 anonim válasza:

A szakállvágó az állítható fejű. Olyan mint a hajvágó. Adnak hozzá több fejet.

Az elektromos borotvából létezik a három kis forgó fejes és a rezgős. Te gondolom az elsőre gondolsz.

Én úgy szoktam, hogy formázáshoz a rezgőset használom, az úgy néz ki mint a hagyományos, a szakáll méretének kicsinyítésére pedig a szakállvágót.

A 3 kis forgó fejes elektromos borotva nem teljesen szedi le simára és nem tudja vele szépen igazítani a vonalakat.

Én személy szerint egy szakállvágót ajánlanék.

2018. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan univerzális gép nekem is, aminek cserélhető a feje: egyik egy rezgőkéses egység, másik egy szakállvágó.

Utóbbira lehet még tenni a műanyag távtartót is, ami hosszabbítja a vágható méretet.

De ennek a rezgőkéses feje kisebb méretű a szokásosnál, ami nem biztos, hogy mindenkinek alkalmas.

Ha masszívabb, nagyobb teljesítményű gép szükséges, az csak borotva inkább.

Hogy azon belül rezgő- vagy körkéses, az már lehet egyéni szimpátia vagy megszokás kérdése is.

2018. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előbb kihagytam, hogy a borotvák oldalán szokott lenni egy szakállvágó kiegészítő is, de az kisebb hatékonyságú, szükséghelyzetre való inkább.
2018. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szakállvágók általában 0.3mm-től pár mm-ig vágnak, a borotvak meg 0-től pár tizedig



Igen létezik olyan amire fel lehet tenni feltétet, mivel egyre kevésbé éles a határvonal bizonyos készülékeknél.

Viszont pl körkésesből csak borotva van.

2018. nov. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!