Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 220-as Grundfos keringető...

220-as Grundfos keringető szivattyúnak meghatározott a forgási iránya?

Figyelt kérdés
Házon belül van egy ilyen szivattyú rákötve egy vegyes tüzelésű kandallóra, ami pedig közös rendszerben van a gázkazánnal. Felváltva használjuk a két rendszert. Kicseréltem a villásdugót, mert veszélyesen rakták össze. Ha a vezetéket megfordítom, a forgás irány változik? És ez számít a radiátorokban cirkuláló víz szempontjából?

2018. nov. 26. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Váltakozóáramnak eleve váltakozó a polaritása, vagyis mindegy, hogyan kötöd.

Csak a védőföldet ne cseréld össze.

Egy ilyen motort szét kellene szedni ahhoz, hogy meg lehessen fordítani a forgásirányát, de még annak is lehet akadálya, bizonyos esetekben.

2018. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2018. nov. 26. 09:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha a vezetéket megfordítom, a forgás irány változik?"

Ha fordítva dugod be, megváltozik?

2018. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen igaz... :-)
2018. nov. 28. 12:42
 5/5 Röcsögei Péter ***** válasza:
Én attól tartok, hogy aki eddig sem tud gondolkodni, hogy a villásdugót kétféleképpen is be lehet dugni, és az ugyanaz, mintha átfordítanám belül, az közveszélyes dolgot tesz, ha hozzányúl ilyenhez. Nem a villanyszerelői ismeretek hiánya, hanem az alap logika hiánya a baj nálad. Szerintem autót se vezess, meg turmixgépet se használj, mert megölöd magad/levágod a kezed.
2018. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!