Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HiFi torony FM rádiónak...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

HiFi torony FM rádiónak milyen hosszú antenna kell ha sima drótbol készítem?

Figyelt kérdés
Adott egy Sony HiFi torony, FM receiverrel, régebbi modell. Van rajta egy koax bemenet, FM Antenna. Sima drótot akarok kihúzni ide, 88-108Mhz rádionak. 3 méteres drót kell vagy 1 méteres? Hullámhossz 3 meter kb, de úgy hallottam hogy a rádióban van valami ami kompenzálja a hosszat és csak 1 méter kellene?

2018. nov. 26. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
1/2 hulllámhossz vagy 1/4 hollámhossz az ideális, ezek pedig 150cm vagy 75cm.
2018. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

FM-nél nem szokott lenni semmi, standard 75 ohmos bemenet.

AM-en ismert a rövidítő kondenzátor vagy a hosszabbító tekercs fogalma, ami a bemenetnél sorosan beiktatva módosítja a rezonanciafrekvenciát.

2018. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor 75cm lesz
2018. dec. 5. 08:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem gyárilag adtak FM antenna bemenethez drótot, és ha jól emlékszem 75 cm hosszú, tehát az bőven elég.

Lemérni nem tudom mert a HiFi-m a műhelyembe van egy magas polcon és annak a drótját kivezettem falon keresztül a szabadba a legjobb vétel miatt, mert az a rádió amit hallgatok hivatalosan már nem ér el a lefedettség a városunkig, legalább is a rádióba egy illető akinek betelefonáltam ezt mondta hogy jó 3 km-re van a határ, de javasolta hogy ha megtudom oldani hogy az FM antennát a szabadba teszem lehetőleg a tetőre akkor még befogom tudni fogni. De ez a drótos megoldás elég volt, antenna felszereléssel nem igen akartam kínlódni.

2018. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!