Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

HiFi torony FM rádiónak milyen hosszú antenna kell ha sima drótbol készítem?

Adott egy Sony HiFi torony, FM receiverrel, régebbi modell. Van rajta egy koax bemenet, FM Antenna. Sima drótot akarok kihúzni ide, 88-108Mhz rádionak. 3 méteres drót kell vagy 1 méteres? Hullámhossz 3 meter kb, de úgy hallottam hogy a rádióban van valami ami kompenzálja a hosszat és csak 1 méter kellene?

Keress kérdéseket hasonló témákban: receiver, HiFi, Sony, hullamhossz

2018. nov. 26. 16:41  Privát üzenet  

A válaszok
1/2 hulllámhossz vagy 1/4 hollámhossz az ideális, ezek pedig 150cm vagy 75cm.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. nov. 26. 16:43 Privát üzenet

FM-nél nem szokott lenni semmi, standard 75 ohmos bemenet.

AM-en ismert a rövidítő kondenzátor vagy a hosszabbító tekercs fogalma, ami a bemenetnél sorosan beiktatva módosítja a rezonanciafrekvenciát.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. nov. 26. 18:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor 75cm lesz

# 3/4Időpont 2018. dec. 5. 08:08 Privát üzenet

Nekem gyárilag adtak FM antenna bemenethez drótot, és ha jól emlékszem 75 cm hosszú, tehát az bőven elég.

Lemérni nem tudom mert a HiFi-m a műhelyembe van egy magas polcon és annak a drótját kivezettem falon keresztül a szabadba a legjobb vétel miatt, mert az a rádió amit hallgatok hivatalosan már nem ér el a lefedettség a városunkig, legalább is a rádióba egy illető akinek betelefonáltam ezt mondta hogy jó 3 km-re van a határ, de javasolta hogy ha megtudom oldani hogy az FM antennát a szabadba teszem lehetőleg a tetőre akkor még befogom tudni fogni. De ez a drótos megoldás elég volt, antenna felszereléssel nem igen akartam kínlódni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. dec. 20. 23:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hosszú antenna illetve rövid között van különbség?
Egy toronyanntenához 230 m hosszú egyenes út vezet melynek emelkedése 21 fok 17 perc Az út elejéről az antenna csúcsa 39 fok 51 perc emelkedési szög alatt látszik Milyen magas az antenna?
Vettem Wii-t. Nos, néhány probléma van a beüzemelésével. Bedugtam a három kábelt. (kép, áramellátás, írányitás, Ezek így néztek ki: 2 db kábel és agy hosszú antenna szerű cucc)...
Ha a wifi antenna helyére egy több méter hosszú drótot kötök, akkor jobb lesz az érzékenysége, és távolabbi jelet is tud venni?
Van egy walkie talkie készülékem, szétszedtem és egy kép alapját meg is csináltuk BNC csatlakozósra, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mekkora antenna kell hozzá?! Milyen...
Van egy walkie talkie készülékem, szétszedtem és egy kép alapját meg is csináltuk BNC csatlakozósra, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mekkora antenna kell hozzá?! Milyen...

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!