Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsol be magától a...

Miért kapcsol be magától a mozgásérzékelő lámpa?

Figyelt kérdés
Egy ideje minden este szórakoztatja magát a lámpa, pedig semmi mozgás nincs többszöri megfigyelés után sem. A kályha közelében helyezkedik el, a tetőtérbe vezető létra mellet, ezért mikor először csinálta, feltűnt, hogy van ott némi pókháló, ami a meleg áramlása miatt mozgott. Persze annak eltávolítása után sem szűnt meg a dolog. Gondoltam még arra, hogy szúnyog, lepke, stb, mert sajnos még vannak most is elvétve, de többször tanúja voltam, hogy semmi sincs ott, amkikor bekapcsol. Okozhatja a hő? Vagy simán hibás?
2018. dec. 6. 22:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és lett állítva az érzékenységén, már 3x tekertem mindig kicsit feljebb arról a szintről, ami azelőtt hibátlan volt
2018. dec. 6. 22:53
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Demoni entitas lehet
2018. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem régi? Nekünk is csinálja ezt így 5 év után. Már ki is lett kapcsolva. Elromlanak ezek. Legalább is ez már a harmadik szettünk nekünk.
2018. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
simán lehet hogy a széltől van
2018. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy PIR érzékelős, rámászik valami bogár, vagy valami van a közelben...

Ha PIR érzékelős, akkor a hőmérsékletváltozásra, huzatra, stb is érzékeny lehet, azt ajtó közelébe vagy ahol bármi hőmérsékletváltozásnak lehet kitéve nem ajánlatos tenni.

2018. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha több éves, lehet, hogy a végét járja, annak az előjele. Egyszer vagy le- vagy felkapcsolva marad. Nekem is így volt.
2018. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem régi, pár hónapos, de ha azt mondjátok, hogy a neleg levegő áramlása is okozhatja, akkor 99%, hogy az a válasz. Köszönöm
2018. dec. 7. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
PIR érzékelőknél az szokott probléma lenni, pl. én néztem ilyen eszközt ebay-n amiben PIR volt az infraérzékelő és ott írták, hogy kerülni kell olyan helyen történő alkalmazását, ami hőmérsékletváltozásnak van kitéve.
2018. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!