Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » I FEEL funkció működési elve...

I FEEL funkció működési elve klímáknál?

Figyelt kérdés
Az érdekel,hogy rádió hullámot használ-e vagy milyen módon működik.Tudom,hogy mire való,használom is csak a technikai része érdekel.Milyen időközönként ad jelet a beltérinek,milyen frekvencián stb. (Általában Gree klímáknál használatos vagy Gree-hez közel álló cégeknél).

#klíma #AC #Gree AC
2018. dec. 31. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

AM-rádiót megzavarja általában, ha közel rakod és nyomogatod a gombot.

Miután így beállítottad az érzékelést, utána megfigyelheted, milyen csomagokban sugároz.

Ha ki tudod várni, mert az elem kímélése érdekében minél ritkábban küld jelet elvileg.

Vagy, amikor hőfokváltozásnak kiteszed, miután az I Feel távszabályzó hőfokot mér.

2018. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy infra.
2018. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az infrát az irányítani kell,ezért gondolom,hogy rádió hullámokat használhat.
2018. dec. 31. 15:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Elvileg nem lenne szabad hogy sokat fogyasszon,van egy kültéri hőmérőm,ami 5 percenként leadja a jelet a beltérinek és évekig bírja az elemek(2xAAA).Viszont a beltéri része ami veszi a jelet az bizony szereti az elemeket,évente 2-3x is cserélem,érthető ha folyamatossan várja a jelet...
2018. dec. 31. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az infrát az irányítani kell,ezért gondolom,hogy rádió hullámokat használhat."

Nem kell "irányítani".

Kipróbáltam a sajátomon. Elég ha a szobában van, akár kisebb takarásban is. A fiókból viszont nem működik. És infrás. A mobil kamerája látja, percenként jelez.

Ez nem azt jelenti hogy az összes ilyen, csak jeleztem, hogy nem feltétlenül rádiós. Az enyém Gree, de a Polar meg az Elektrolux is infrás, a használati útmutató ki is tér rá:

[link]

2018. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meglepő ez az infra dolog,a tévénél meg célozni kell.Teszek egy kísérletet a kamerával én is,nagyon érdekel a működése.Tesztgép Gree Viola.
2019. jan. 3. 20:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Első teszt a távirányító csak akkor működik ha a beltérire van célozva,más irányból nem veszi a jelet,így az infra ki van lőve a Gree klímáknál.Valóban lead bizonyos időnként az infra egy jelet,de ez nem tudom mi lehet?
2019. jan. 5. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!