Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

LED lámpával kapcsolatban kellene segítség. Van ilyen?

Annyira nem vagyok otthon a témában, ezért szeretnék segítséget kérni.

Most egy nem ledes asztali lámpám van. Állítható mindenfele. Munkámhoz kell ilyen (kézműves). Viszont a sárga fény nagyon zavarja a szememet és nem is látok olyan jól tőle.

Úgy tudom, hogy a LED lámpa fénye fehér. Ez igaz?

Van olyan led lámpa ami fehér fényű, állítható mindefele (vagy legalább a feje) és nem vibrál?

Másik kérdés. A led lámpákban mit kell cserélni? Körtés ez is? Vagy más van benne?

Előre is köszönöm a segítséget!

Keress kérdéseket hasonló témákban: LED, lámpa, fehér, fény, asztali, munka

jan. 3. 14:11  Privát üzenet  

A válaszok
repulo nevű felhasználó válasza:

Van mindenféle foglalatú led.

Ha a déli napfény színe megfelel, akkor 5000 Kelvin színhőmérséklet körül nézelődj. Ha vakítónak találod, akkor alatta.

Ha normál izzós van most, akkor az 2700-3500 Kelvin között van, így már tudsz viszonyítani.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 3. 14:21 Privát üzenet
Attól függ ilyen a led és a körte burkolata , van fehér ködszerű és áttetsző burkolatú ez színtelen . Formában is van gömb spirál stb alakú . A teljesítmény és a menet fajtája is lényeg .

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jan. 3. 14:21 Privát üzenet

Van melegfehér, normál, hidegfehér, mint főbb árnyalatok, de ezen belül is lehetnek különféle színhőmérsékletek, a foszforkeverék összetételének függvényében.

Van cserélhető és nem cserélhető, illetve csak szakember által javítható, forrasztással stb.

Sokféle lámpa van, így fogalmunk sem lehet, miről beszélsz.

Sajnos valami okból nekem is bántja a szemem a túl erős LED fény, de itt nem a vibrálás hatásáról beszélek, mert sima DC-meghajtással is. Szemégést, enyhébb fokú kötőhártyagyulladást válthat ki esetemben, ami a fényerő mérséklésével tartható kordában.

De nem is LED-specifikus, mert a kompakt fénycsöveket sem bírtam egyébként.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jan. 3. 14:31 Privát üzenet

Ha a mostani lámpádban cserélhető a fényforrás, akkor elég ugyanolyan foglalatú LED-esre cserélni,. Nem kell azért új lámpát venned.

A LED színhőmérsékletét pedig már leírták előttem...

A megfelelő fényáramra is figyelj! (Lumen) Ehhez egy kis segítség:

[link]

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jan. 3. 15:23 Privát üzenet
Írd le, most milyen foglalatú és hány W-os izzóval világítasz, és milyen távolságról. Körülbelülre belőjük Neked, hogy milyet vegyél.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jan. 3. 15:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Igen. Kicsit félre voltam informálódva. Azt hittem, hogy a LED lámpa az amiben pici led izzók vannak. Nem tudtam, hogy lehet venni ledes körtét.

Megoldottam a problémát a segítségeknek köszönhetően!

Vettem egy ilyet:

4500K, 18W, 1700Lm

Egyenlőre úgy tűnik ez megfelel 😊

# 6/8Időpont jan. 3. 17:14 Privát üzenet

kis asztali lámpába brutális lesz az 1700 lumen

netről rendelted? megnézném milyen lehet

Rendes becsavarható foglalatos?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jan. 3. 17:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Műszaki boltba.

Sima becsavarós. 27-es foglalat

# 8/8Időpont jan. 3. 17:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van valakinek tapasztalata, átfolyós, vízmelegítős csapteleppel kapcsolatban?
Műkörmös lámpával kapcsolatban Mit kell nézni vásárláskor? Az uv es a led azt megtalaltam neten de ezt a led ccfl-ről semmit. Valakinek esetleg véleménye tapasztalata rola? Minde...
Van valakinek tapasztalata a bioptron lámpával kapcsolatban? Az enyém elromlott, tegnap még használtam, ma nem ég. Kiéghet ha bekapcsolva hagytam?
Infra lámpával kapcsolatban, tényleg segíthet a pattanások eltüntetésében/enyhítésében?
"Sajnálom probléma merült fel a kéréseddel kapcsolatban. " Valaki még járt így?
Van valakinek tapasztalata a ldl kapható Silvercrest mű körmös uv lámpával kapcsolatban használható? Csak olyanok írjanak akinek van és használt. Olyanra nem vagyok kíváncsi hogy...

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!