Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED lámpával kapcsolatban...

LED lámpával kapcsolatban kellene segítség. Van ilyen?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok otthon a témában, ezért szeretnék segítséget kérni.

Most egy nem ledes asztali lámpám van. Állítható mindenfele. Munkámhoz kell ilyen (kézműves). Viszont a sárga fény nagyon zavarja a szememet és nem is látok olyan jól tőle.

Úgy tudom, hogy a LED lámpa fénye fehér. Ez igaz?

Van olyan led lámpa ami fehér fényű, állítható mindefele (vagy legalább a feje) és nem vibrál?

Másik kérdés. A led lámpákban mit kell cserélni? Körtés ez is? Vagy más van benne?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. jan. 3. 14:11
 1/8 repulo ***** válasza:
100%

Van mindenféle foglalatú led.

Ha a déli napfény színe megfelel, akkor 5000 Kelvin színhőmérséklet körül nézelődj. Ha vakítónak találod, akkor alatta.

Ha normál izzós van most, akkor az 2700-3500 Kelvin között van, így már tudsz viszonyítani.

2019. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ilyen a led és a körte burkolata , van fehér ködszerű és áttetsző burkolatú ez színtelen . Formában is van gömb spirál stb alakú . A teljesítmény és a menet fajtája is lényeg .
2019. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van melegfehér, normál, hidegfehér, mint főbb árnyalatok, de ezen belül is lehetnek különféle színhőmérsékletek, a foszforkeverék összetételének függvényében.

Van cserélhető és nem cserélhető, illetve csak szakember által javítható, forrasztással stb.

Sokféle lámpa van, így fogalmunk sem lehet, miről beszélsz.

Sajnos valami okból nekem is bántja a szemem a túl erős LED fény, de itt nem a vibrálás hatásáról beszélek, mert sima DC-meghajtással is. Szemégést, enyhébb fokú kötőhártyagyulladást válthat ki esetemben, ami a fényerő mérséklésével tartható kordában.

De nem is LED-specifikus, mert a kompakt fénycsöveket sem bírtam egyébként.

2019. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a mostani lámpádban cserélhető a fényforrás, akkor elég ugyanolyan foglalatú LED-esre cserélni,. Nem kell azért új lámpát venned.

A LED színhőmérsékletét pedig már leírták előttem...

A megfelelő fényáramra is figyelj! (Lumen) Ehhez egy kis segítség:

[link]

2019. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írd le, most milyen foglalatú és hány W-os izzóval világítasz, és milyen távolságról. Körülbelülre belőjük Neked, hogy milyet vegyél.
2019. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Igen. Kicsit félre voltam informálódva. Azt hittem, hogy a LED lámpa az amiben pici led izzók vannak. Nem tudtam, hogy lehet venni ledes körtét.

Megoldottam a problémát a segítségeknek köszönhetően!

Vettem egy ilyet:

4500K, 18W, 1700Lm

Egyenlőre úgy tűnik ez megfelel 😊

2019. jan. 3. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

kis asztali lámpába brutális lesz az 1700 lumen

netről rendelted? megnézném milyen lehet

Rendes becsavarható foglalatos?

2019. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Műszaki boltba.

Sima becsavarós. 27-es foglalat

2019. jan. 3. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!