Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nemrég dolgoztam villanyszerel...

Fabu kérdése:

Nemrég dolgoztam villanyszerelő mellett mint segédmunkás kábelekett kellett behuznom, megtetszett ez a szakma, azt akarom megtudni hogy "áll őssze" egy ház, vagy egy panellakás elektromos rendszere? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 16:41
 1/4 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, kőmuvesként végeztem, de érdekel ez a szakma, sajnos a mester nem igazán válaszolt a kérdéseimre, utánnaolvastam a neten de tele vagyok bizonytalansaggal, szoval aki ért hozzá leirhatná hogy épul fel a rendszer a bejővő légkábeltől a fogyasztokig egy egyszerusitett rajznak is nagyon örulnék,
2019. jan. 3. 16:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl a bejovő pen hol válik szét n re és pe re, hogy és hol csatlakozik erre az eph illetve a földelo szonda stb, a neten annyi félét irnak hogy elbizonytalnodtam
2019. jan. 3. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha FI-relé bekötési rajzot keresel, az is megmutatja, de a mérő után válik szét egyébként.

Vagy a mérőszekrényben, vagy társasházaknál (ahol a mérő a lépcsőházban van) az előszobai elosztósínről leágaztatva, ahol az automaták is vannak.

Többibe azért nem mennék most bele, mert nekem csak papíron van ilyen szakmám, soha nem műveltem.

Mi még az EPH-t sem tanultuk, de azért találtam róla infókat, amikor rákerestem.

2019. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként ajánlom a Google képkeresőt, mindenféle rajzok túrására, legyen az elektronika stb.
2019. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!