Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Töltő kábelek közt van különbség?

Töltő kábelek közt van különbség?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy power bank amihez jár ugye egy töltőkábel. De én egy másikkal akarom tölteni mert az hosszabb így kényelmesebb. lehet-e különbség a 2 kábel között vagy csak az adapter esetében? egyikkel lassabban tölt pl. jelen esetben, ilyen van? és ha már az adapter is szóba jött. azt nem kapni a powerbankhoz, így tök mindegy milyet használok hozzá vagy töltsem usb kábellel mondjuk számítógépen keresztül?

2019. jan. 8. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
no meg ott van az is hogy telefonokhoz speciál megszokták jegyezni kézikönyvbe hogy hiába jó több fajta töltő is bele, csak a gyári mellékeltet érdemes használni, legalább a meghibásodás elkerülése végett. ez a powerbank esetében is érvényes? (oké, keressem elő a használati utasítást, meglesz , csak most ez is eszembe jutott)
2019. jan. 8. 18:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a power bankhoz is a telefonomhoz kapott kábelt használom!Nekem ezt javasolták a szervízben!(direkt én is megkérdeztem)
2019. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van különbség, az adott USB szabványa, illetve bizonyos mértékig a hossza nem mindegy, lásd 2.0, 3.0, 3.1.

"és ha már az adapter is szóba jött. azt nem kapni a powerbankhoz, így tök mindegy milyet használok hozzá .."


Adapternél ha lehet, akkor minimum feleljen meg a kimeneti áramerősség a power bank bemeti áramerősségével, de ha több az adapter áramerőssége, az nem baj, mert a power bank-ban lévő töltésvezérlő maximum annyit vesz fel, amennyire tervezve van.


"vagy töltsem usb kábellel mondjuk számítógépen keresztül?"


Az is megfelel, bár jóval több idő lesz amíg feltölt, ezzel hosszútávon kíméled a cellák élettartamát.

2019. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van különbség a kábelek között, van, amelyikkel lassabban tölt. Érdemes azt a kábelt használni, ami adott eszközhöz passzol (pl telefontöltéshez telefonkábel). Rövid távon más kábeltől nem lesz baja, hosszabb távon nem tesz jót, logikusan folyamatosan pörgeti az aksit, hamarabb tönkremegy - de azért ez is években mérhető.

A legtöbb powerbankhoz egyáltalán nem adnak kábelt. Adapterből mindegy, milyet használsz, én egyéni tapasztalat alapján kerülöm a gyári gyorstöltőket, azzal lassabban tölt fel. Szerintem, aztán lehet ez csak a kivétel. :)

2019. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
Igen lehetséges, ugyanis a hosszabb vezetékben hosszabbak a az amúgy sem nagy keresztmetszetű belső erek, így nagyobb feszültségesés jön létre rajta nagyobb töltőáramnál. A telefon elektronikája ezt a feszültségesést figyeli, majd ehhez mérten alacsonyabbra korlátozza a töltőáramot, ami így a töltési idő megnövekedését vonja maga után.
2019. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendelj egy usb testert kb 500Ft-ért, és meg tudod nézni hogy tölti e rendesen. Így nem kell vacakolni hogy melyik kábel legyen.
2019. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!