Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudok asztali számitógé...

Hogyan tudok asztali számitógépet földelni?

Figyelt kérdés

Illetve honnan tudom hogy valami le van földelve?



----------------------------------------------------------

Hiába az iskola amikor ALAP!!!!!!! dolgokról nem esik szó, DE azért jó szemmel nézik amikor kell a pitagorasz tétele ...



2019. jan. 11. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iskola? Hentesnek vagy művészettörténésznek ezeket annyira nem kell tudnia (persze, az sosem baj, ha tudja). A gyártónak és a felhasználási hely berendezőjének kell tudnia.
2019. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok erre mit mondani, de egy Müszaki iskolába azért illene ilyen dolgokat tanitani nem pedig neten kérdezni mindenkitől az én hülyeségeimet. ..
2019. jan. 11. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:

A konektorban van föld kábel??

A földelés a vezetékelésre vonatkozik, nem pedig egy adott eszközre.

Vehetsz tulfeszültség védelmi hosszabbítót is a gépedhez, az is védi és hasznos.

(Ezt a földelés dolgot nem nevezném alapnak. De hogy 20 éves voltam mikor egybkritékot megtanultam le ragasztani, mert ugye filmekbe látod esetleg. Vagy egy számlát kitölteni, tényleg bármi ami mindenképp fog kelleni az életbe azokat nem tanítják. Még a pitagorasz tétel az oké, de pl a vers, novella vagy mondat elemzés??)

2019. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nehogy isten a parlamentbe kerülsz és nem tudsz egy magyar verset, nah ne viccelj? :D

Köszi szépen, akkor nem én gondolom igy egyedül..

2019. jan. 11. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Műszaki iskolában igen, de azt mondjuk nem árultad el az elején. Kiskoromban olvastam egy szovjet író regényében, hogy a főhős elvesztette mindkét lábát térd alatt, és a vonaton utazva ráförmedtek, hogy miért nem dja át a helyét a vénasszonyoknak, de ő nem mondta, hogy műlábai vannak, hanem felállt, és várta, hogy észrevegyék, és szégyenkezzenek. :D


Ugyan a pártállami vezérújságban volt a hetvenesekben, de én nagyon igazat adok az akadémikusnak abban, amit a köznevelésről szóló cikkében írt, miszerint is nem szabadna őserdei tudattal több száz lóerős gépjárművek kormányánál ülni. És pont a gépjárművezetés, és pont a pithagorasz tétel ez be is bizonyítja, mivel vélhetőleg mindenki járt már úgy, hogy az előzésből eléje visszatérő autó mintha lassulna, és ezáltal neki is cselekednie kell. Mert ugye amennyivel megelőzte az előző, az nem elég visszatérésre, hiszen akkor előrefelé csak a sebesség azon irányú összetevője számít.

Volt, mikor megpróbálták a számrendszereket megetetni az általános iskolásokkal, amire én azt mondtam, ez nagyon jó, hiszen végre megtudják, miért csinálják azt, hogy ha 8-at és 7-et összeadnak, akkor egy helyiértékkel balra lesz egy egyes... Mondjuk azt be kell vallanom, e téren egy ország mondott csődöt. :D


Mindig szomorú, ha valaki csonka családban vagy család nélkül nő fel, mert a család az nagyon sokat hozzátesz az ember lelki egészségéhez - meg a borítékragasztási képességhez.

2019. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

PC-tápok földeléses dugóval szereltek, amit egy földelt konnektorba dugsz be és akkor le van földelve.

A konnektor a mérőnél (vagy lakásoknál az előszobai elosztósínnél) közösítve van a nullával (nullázott rendszer).

Lakáson kívül pedig a szolgáltató földeli a nullavezetőt, az elosztótrafónál mindenképpen, esetleg utána is.

2019. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így akartam pontosabban:

A konnektor védőföldje a mérőnél (vagy lakásoknál az előszobai elosztósínnél) közösítve van a nullával (nullázott rendszer).

2019. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hiába az iskola amikor ALAP!!!!!!! dolgokról nem esik szó"

Általános iskola technika és életvitel tantárgy, 7-8. osztály. NAT kerettantervében szerepel:

[link]


"Hogyan tudok asztali számitógépet földelni?"

Úgy, hogy a hálózati tápkábel földelt csatlakozóját:

* [link]

földelt csatlakozóaljzatba (konnektorba) dugod:

* [link]

a földelést - elvileg - az aljzat (konnektor) belsejének illetve a dugó külsejének tetején és alján levő fémérintkezők hivatottak elvégezni.


"Illetve honnan tudom hogy valami le van földelve?"

Elvileg, ha a földelt konnektorban be van kötve a sárga-zöld színű földelővezeték - talán itt látható szétkapva:

[link]

, akkor feltételezhetően le van földelve.


De biztosan csak egy érintésvédelemmel foglalkozó villanyszerelő tudná ezt megmondani.

2019. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy konnektor megvizsgálása helyes bekötés szempontjából nem hinném, hogy ezen az iskolás szinten releváns lenne, ezért arra nem is tértem ki a #6-ban.

Minimálisan egy fázisceruzával és egy próbalámpával már lehet trükközni, de az sem minden, illetve körültekintést igényel, egyéb megfontolásokat.

2019. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A konnektort azt épp, hogy laikus ellenőrizheti erre acélra szolgáló, bedugható ketyerével.

A baj a készülék védővezetőjével van, ahhoz kell legalább magabiztos barkácshajlam, meg egy zseblámpa.

2019. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!