Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-asztali lámpa kiégése...

LED-asztali lámpa kiégése után kidobható, ugye?

Figyelt kérdés
Szóval nem lehet kicserélni az izzót vagy ilyesmi gondolom. Csak 7 hónapot bírta.

2019. jan. 11. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Izzót nehezen, miután nem izzólámpa van benne, hanem LED, magad írtad.

Szereléssel lehet javítható, de sokféle lámpa van, még csak esélyt sem adtál, hogy ránézzünk. Noha a fotó sem árul el mindent a szétszedhetőségről, konstrukcióról.

2019. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel Magyarországon 1 év garancia kötelező a tartós fogyasztási cikkekre, ezért én a kidobás és a mókolás helyett először a hivatalos szervizt keresném fel.
2019. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kiégés elött is kidobhatod ha a te lámpád:-) Jellemzöen a LED fényforrások is cserélhetök de, hogy milyen pontosan azt te tudod, nekünk nem árultad el.
2019. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
LED izzó elvileg cserélhető kellene, hogy legyen. Én olyanról még nem hallottam, hogy nem cserélhető egy izzó.
2019. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát azért egy LED 7 hónap alatt nem fog "kiégni", ott más gond lesz. Ha egész nap (24 órán keresztül) világítana, akkor is 2+ évig illik minimum élnie.
2019. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:
68%

"LED izzó elvileg cserélhető kellene, hogy legyen. Én olyanról még nem hallottam, hogy nem cserélhető egy izzó."


Elvileg?

Akkor cserélj LED szalagon SMD LED-et. Persze lehet azt is, de ha megpróbálnád észrevennéd hogy női munka...

2019. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Többet kéne bírnia egy LED fényforrásnak. Szerintem selejtes, garanciával vidd vissza.
2019. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hát azért egy LED 7 hónap alatt nem fog "kiégni", ott más gond lesz."


Ahogy idézőjelbe tetted a kiégést, már az is elárulja, hogy fogalmad sincs a témáról. Ha tudnád, hány szénné égett LED-et cseréltem TV-k háttérvilágításában...

Hobbiként pedig LED-lámpákat is szoktam javítani, meg eleve a szakmai kíváncsiság, konstrukciók megismerése céljából.

Egyet szögezzünk le: gyakori tévhit, hogy főleg az elektronika megy tönkre.

Ez nem igaz, főleg a LED-ek mennek tönkre.


"Ha egész nap (24 órán keresztül) világítana, akkor is 2+ évig illik minimum élnie."


Jó vicc, kivéve amelyik nem.

2019. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
#6 A LED szalag mióta izzó? Mivel izzóról beszélünk.
2019. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Te beszélsz izzóról, meg a kérdező is.

LED-lámpa nem izzó.

2019. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!