Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Adott egy...

Üdv mindenkinek! Adott egy einhell márkájú 100A-es mig/mag trafós hegesztő. Átalakítható? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Na szóval a problémám a géppel az lenne, hogy az áramerősséget csak két állásban lehet állítani 50 vagy 100A, ezt át lehet alakítani több állásúra vagy fokozatmentesre?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek! :)



2019. jan. 12. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Gazdaságosan nem. A tekercs van megcsapolva különböző menetszámoknál, át kelleme tekercseltetni. Nem éri meg.
2019. jan. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"ezt át lehet alakítani több állásúra vagy fokozatmentesre?"

Nem.

De lehet venni olyat, ami gyárilag fokozatmentesen állítható. Azt nem kell átalakítani.

Mennyi a keret?

2019. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget! Igazából max 60 körüli összeget szeretnék rászánni,mivel nekem csak itthoni barkácsra kéne, meg saját autón kisebb lakatos munkákra, erre pedig nem szeretnék drágább gépre beruházni. Ezért inkább használt gépeket nézek, gondolkodtam még a porbeleseken, de azokhoz elég drága a huzal.
2019. jan. 13. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:

25 ezer körül komoly szabályzós 200 amperes hegesztő invertereket lehet kapni.

Valami ilyesmi:

[link]

2019. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, gondolkodtam inverterben is, csak nem tudom, hogy vékony (0.8 körüli) lemez hegesztésére mennyire használható.
2019. jan. 13. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A minimum ampert nézd elsősorban!
2019. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 1.6-os rutilossal meg tudtam csinálni egy ilyen vékony padlólemezt és a küszöb alján is egy lyukat. A vízdugóknál volt korhadt. Először átfedéssel gondoltam de szépen megfogta egymáshoz illesztve is. Trafóval már nem vállaltam volna.

Annál az einhell-nél pedig két lehetőség van, több helyen megcsapolni a trafó szekunderét vagy kidobni belőle a trafót és tenni bele egy olcsó inverteres belvilágát.

2021. szept. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!