Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dugalj csere. Védőföld és...

Dugalj csere. Védőföld és vízvezeték között 220 voltot mérek. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Egy falusi ház konyhájában dugaljat kellett cseréljek. Levettem a régi dugaljat és három szürke vezetéket találtam bekötve. Ezért az újat pont úgy kötöttem be ahogy a régi volt. Most a fázison jelez a fázisceruza, a védőföldön is, a nullán nem jelez. Védőföld és vízvezeték között 220 voltot mérek. Jó ez így?

2019. jan. 14. 23:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal áramtalaníts és hívj szakembert, mert ez így életveszélyes!!! Nem viccből írom, tényleg az.
2019. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van. Itt mókolás van jóval beljebb ami nem a te hibád, hanem az előző tulajé aki valamit nagyon elcseszett. Meg alapból a védőföldbe miért került be a fázis ezt kéne kideríteni. Egy szakembert hívj, addig áramtalanítsd azt a részt legalább nehogy valakit agyon vágjon. Egy szakember műszeresen kiméri hogy hol a probléma forrása. Simán elképzelhető az is hogy a fázis hozzáér a védőföldhöz akár a falban valahol mert ezek a régi szürke vezetékek amik legalább 30 évesek ha nem több, és ezeknek a minősége romlik az idő múlásával némi mozgatásnál már leválik róla a szigetelés és már meg is van a gubanc.
2019. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Nyugi! Mivel méred ezeket a feszültségeket?
2019. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de krvra nem nyugi. Tökmindegy mivel méri, ha bármi esélye van annak, hogy tényleg 230V van a föld meg a cső között, akkor azonnal áramtalanítani kell.
2019. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem a föld meg a cső között, a földelés meg a cső között.
2019. jan. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Tehát nem a csőben van áram, hanem a földelésben. Ezt persze orvosolni kell mindenképp, de agyoncsapni akkor fog ha olyat dugsz bele ami zárlatos.
2019. jan. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ugye, csak tévedésből, álmosan írtad azt, amit!

Nem kell semmiféle zárlatnak lenni, mert a nem kettős földeléső kütyük külső fém része és a védővezeték összeköttetésben, fémes kapcsolatban van/lehet!

2019. jan. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#3

Egy multiméterrel mértem.

2019. jan. 15. 07:21
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a ház nem az enyém, a tulajnak szóltam, hogy hívjon egy szakit, mert szerintem sincs minden rendben ott. Ellenőriztem két másik dugaljat a házban, ott nincs feszültség a védőföldön, csak a konyhában. Ma azt mondta a tulaj, hogy a mosógépet mindig kihúzta mosás után és úgy vette ki a ruhákat, mert rázott. Úgyhogy ez már elég régi probléma.
2019. jan. 15. 07:25
 10/16 Bubuka508 ***** válasza:
71%
Meg kell nézetni azonnal szakemberrel, mert csoda, hogy eddig nem ütött agyon senkit. Ezek szerint akkor a védőföld vezetéke egyáltalán nincs is leföldelve, mert ha le volna és a fázisfeszültség eljut rá, akkor azonnal le kéne vágnia a biztosítékot, hiszen ez a rendeltetése.
2019. jan. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!