Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy ceruzaelemmel meddig kéne...

Egy ceruzaelemmel meddig kéne világítania egy elemlámpának? Csak én keveslem, vagy normális?

Figyelt kérdés
vettem egy kis lámpát kínából, Skywolfeye e63 vagy ennek egy lekoppintott kínai változata nem tudom, már mindegy, igazából át se nagyon néztem előtte az adatait, egy db. AA elemmel működő kütyü. üzemidőben azt írja 2-4 órát világít. van ahol fixen kikötnek 3 órát, mikor hogy. nem kevés ez? csak futólag néztem utána, de mintha az rémlene hogy hasonló áramforrással 12 órát is elvilágítgat egy lámpa, hülyeséget mondok? annyira régi led chipet csak nem raknak bele ha másolat is hogy ilyen különbségek legyenek. ha hülyeséget beszélek bocs
2019. jan. 18. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Kis fényerő = kis áramfelvétel = hosszú üzemidő

Nagy fényerő = nagy áramfelvétel = kevés üzemidő

Csodák nincsenek, egy jobb ceruzaelem 1,5 V feszültségű és kb. 2000 mAh kapacitású. Ez 3 Wh. Az elektronika veszteségét beleszámolva kb. 2,5 Wh tud a LED-en hasznosulni. Ezt tetszőleges teljesítmény x idő szorzattal el lehet érni, 0,2W 12 órán át, vagy 2W egy órán át (nagy terhelésnél az elem is hamarabb merül)


Olyan lámpát vegyél, ahol nem órát írnak, hanem megadják a pontos áramfelvételt a különböző fényerő üzemmódokhoz.

2019. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően a teljesítménytől függ, többfokozatú lámpánál még az sem mindegy, melyikre állítod.

Egy AA-elemnek nincs olyan nagy energiatartalma, ráadásul a 1,5 V-ot egy kis DC-konverterrel fel kell nyomni a fehér LED 3 V körüli nyitófeszültségére.

Ez pedig azzal jár, hogy a fordított összefüggés miatt (transzformációs elv), a kisebb feszültségű oldalon nagyobb áram alakul ki, tehát még az is rátesz a merülésre.

Célszerűbb lehet 14500 méretű Li-ion akkut használni, az univerzális lámpáknak az is jó.

Vagy a Ni-MH akku 1,2 V-járól is működnek, azok még az áramterhelést is jobban bírják.

2019. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban, nem néztél utána. Nem olvastál és nem tanultál elektornikát.
2019. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 épp ezért kérek itt okosabbaktól segítséget, ne büntess :D
2019. jan. 18. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld jó minőségű 14500as ki ion céljával de ne rossz klonnal azzal tovább bírja .


Ahogy anno általános iskola 8. Osztályában tanultad, és logikusan ebbol következik az, hogy mennyi ideig világít függ attól hogy a LED mennyit fogyaszt mekkora a kapacitasa az adott elemnek vagy akkumlatornak. Az erősebb LED többet fogyaszt illetve azért azt is számold bele hogy egy klón lámpa nem fogja a legjobb ledet tartalmazni

2019. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!