Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezetékes telefont már nem...

Vezetékes telefont már nem szerelnek be ANALÓG módon egyáltalán?

Figyelt kérdés

Volt a vezetékes telefonunk (Telekom), ami dróton jött, ugye ezt nevezik analógnak...


Most annyi változott, hogy az internetet és a tv-t illetően is a Telekomra váltottunk, egy bizonyos csomagra.


De azt nem gondoltuk, hogy azért mert a netet és tv-t is tőlük vesszük, a telefonunkat is teljesen átalakítják.


Az történt, hogy elvágták az analóg kábelt, már nem úgy jön a telefonvonal, ahogy eddig.

Kaptunk egy routernek kinéző kütyüt, és most ezen keresztül jön a telefonvonal is.


Viszont az a baj, hogy egy a kütyü árammal működik. Ha nincs áram, akkor nemcsak net és tv nincs, de telefonvonal sincs!


KORÁBBAN AZ ANALÓG TELEFONVONAL ESETÉN ÁRAMSZÜNET IDEJÉN IS MŰKÖDÖTT A TELEFON, AMI NAGYON HASZNOS VOLT!


Most amíg nincs áram, telefonálni sem lehet, minket sem hívhatnak.

A napokban hiba volt sok időn át a Telekomnál, és akkor sem működött semmi.


Nem baj, ha néha szünetel a net és tv, nem létkérdés. De a telefon életmentő lehet!


Kérdeztük már a Telekomos szerelőt, azt mondta ezt már napság így csinálják, ez van, nem állt velünk szóba.


Ezért kérdezek itt. Hogy ki mit tud erről?

Komoly, hogy már a jövőben nem csinálnak olyan, hogy szó szerint dróton jöjjön (analóg módon) a telefonvonal egy lakásba?


Pl. ha valaki új előfizetőként jelentkezne és csak vezetékes telefonszolgáltatásra, akkor sem csinálják úgy? Akkor is kütyüd adnak, meg áram kell hozzá????



2019. febr. 1. 10:37
1 2
 1/12 Napsi2019 válasza:
37%
Én is ezt hallottam, már megszűnt a régi analóg telefon. Temesd el :(((
2019. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Sok helyen (szerencsére) nincs is drót, optikai kábelek vannak.

Ha már a Telekomot említed, semmiből nem tart beszerezni egy domimó kártyát. Az szól áramszünet esetén is :)

2019. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Hol laksz te, hogy ennyi áramszünet van?

Egyébként igen, az a világ már elmúlt, ha ennyire aggódsz használj mobilt is.

2019. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nincs már analóg, új ügyfél is kap automatikusan egy HGW-t (routernek kinéző kütyüt), ha csak egy telefont akar, akkor is. Nem sokara már sehol sem lesz.


Két megoldás van erre.

1 mobiltelefon

2 szünetmentes tápegység


Remelem segítettem!


Üdv

2019. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Az történt, hogy elvágták az analóg kábelt, már nem úgy jön a telefonvonal, ahogy eddig."


Semmit nem vágtak el, ugyanaz a kábel (érpár) van.

Csak többé nem halad rajta alapsávi hangfrekvencia, csengetőfeszültség és vonali DC-feszültség sem, tehát a klasszikus telefontechnika lényegi elemei.

Ehelyett modulált nagyfrekvencia megy rajta, ami megfelelő "vevőkészülék" nélkül nem demodulálható stb.

Cserébe így több adat vihető át, egységnyi idő alatt.

12 V-os digitális egység lévén egyébként akku segítségével könnyen megoldható lenne a szünetmentes üzem, de hiába egyszerű, mégis elektronikai tudást igényelne a megfelelő áramkör szakszerű kiépítése.

Akinek ez nem megy, szünetmentes tápegységgel elintézheti. A digitális elosztó nem sok teljesítményt igényel.

2019. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én értelek. Nemcsak az áramszünet a gond, az nincs gyakran. De bármi gond van a szolgáltatással, kábellel, akkor nincs telefon sem. Ez otthon nem gond. Ott nekem is olyan van. De munkahelyen elég gáz lenne. Úgyhogy munkahelyen nekünk ugyanúgy van hagyományos telefonvonalunk, mint eddig is. Megmaradt, nem szerelték ki. Mellette lett másik vonal+net. Simán működik egymás mellett a kettő.

Valószínűleg nem így kértétek. Szólni kellett volna még a szerelés előtt, ha nem így szerettétek volna.

2019. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Illetve előbb (#5) kicsit túloztam, természetesen csak olyan nagy frekvencia mehet rajta, amit az eredetileg hangfrekvenciás célra való kábelrendszer még át bír vinni, szintcsökkenés nélkül.

Ami még lényeges változás, hogy korábban a vonal egy olyan központba csatlakozott, ami a tárcsázást / vonalválasztást stb. lekezelte.

Ehelyett már csak egy DSL-portra kötődik, azon túl meg már csak IP-alapú rendszerben közlekedik minden.

2019. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sőt, még a múltidőben való fogalmazás sem helytálló, ne menjek messzebb, nekem is két vonalam van, abból csak egyiket állítottam át digitálisra.

Másik még mindig önmagában működik, áramszünet esetén is, a klasszikus módon.

2019. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Irdatlan mennyiségű áramot kellett ehhez az analóg vonalakhoz szolgáltatni, digitális vonalnál az előfizető adja a betápot.Nem érte meg abszolút üzemeltetni. A mai mobil korszakban nem is értem, miért olyan fontos ez.
2019. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Itt most nem (csak) rólam van szó. Hanem hány idős emberről, akik már nem fognak mobiltelefont megtanulni használni. A vezetékest pedig ismerik, szeretik.

És pont akkor szoktak aggódni, vagy akkor aggódunk értük, ha éppen áramkimaradásos idő van. Vagyis vihar, hasonló...


De egy szimpla hálózati hiba is megnehezíthet mindent. Nálunk volt már , még ha nem gyakran, de is nem egyszer, hogy 3 napig nem volt se net, se telefonvonal. A riasztónk se működött éppen ezért. Mák, hogy pont akkor volt valaki itthon, de akár elutazhattunk volna is épp, és akkor ám nem mindegy.... Idős embernél meg 3 nap elérhetetlenség.... Basszus, gondolkodjatok már!


Oké, hogy fejlődik a technika, megszűnnek dolog. De ez pont visszafejlődés, mert valami ami eddig tökéletes volt, ezután nem lesz, nincs... Hát nem értitek?

2019. febr. 3. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!