Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy Raspberry Pi-t és a hozzá...

Egy Raspberry Pi-t és a hozzá való érintőképernyőt lehet power bank-ről üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Egy ötletem megvalósításához szükség lenne valamilyen hordozható "mini számítógépre", és erre egy Raspberry Pi optimálisnak tűnik számomra. Van otthon egy power bank-em is, ami 10000 mAh-s kapacitású, és az USB kimenetein egyidejűleg 5 V mellett 2,1 amperes áramerősséget tud biztosítani (és ezt egyszerre egy kimeneten tudja). Ez elég lenne arra, hogy egy Raspberry Pi 3-at a hozzá kapcsolt 7 inches érintőképernyővel együtt ellásson árammal? Azt olvasom az interneten, hogy a Pi 3 eléggé érzékeny a megfelelő tápfeszültségre.

2019. febr. 2. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor utánaolvastam miként lehetne akkuról használni a Raspberry-t, én olyanokat olvastam hogy pár perc alatt le is meríti az akkumulátort, hány MaH-s akkuval próbálták, nem tudom, de több fórumon is olvastam.

Miért lehet ez, nem tudom, elvileg kicsi a fogyasztása, én meg elektronikához nem értek.

2019. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetne ?
2019. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mehet, csak pár percig, ezt írták. Miért írták ezt, miért szembesültek e jelenséggel, nem tudom.

Elvileg itt kitárgyalják, sajnos angoltudás szükséges hozzá (remélem meg is oldották és leírják a módszert is, miképpen mehet órákig):

[link]

2019. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2: Azért merült fel bennem a kétely, mert azt olvastam, hogy a Raspberry Pi-nak mindenképpen kell egy megbízható, 2,5 ampert tartósan leadni képes tápegység, az én power bank-em pedig papíron is csak 2,1-et tud, emiatt egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy elbírja, pláne hogy én egy képernyőt is szeretnék működtetni róla.


#1, 3: Ha jól látom, ezen a fórumon a hozzászólók közvetlenül elemekről és akkumulátorokról akarják üzemeltetni a Raspberryt, azokban pedig nincs semmiféle feszültségszabályzó, vagy ilyesmi. A power bank ilyen szempontból elméletileg jobb választás, mert az az USB kimenet miatt 5 voltra van szabályozva.

2019. febr. 2. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
12 wattot enne ? Nem tudom elhinni. Simán multimeterrel le lehet mérni.
2019. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2a kell ebből 1.2a az usb tápellátás. 800ma maximum. Google első találat.
2019. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hunnnx válasza:
usb power bank
2019. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!