Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem gyári töltő okozhat...

Nem gyári töltő okozhat ekkora gondot?

Figyelt kérdés

Van egy okosórám. Papíron 5+ napot bír ki, gyakorlatban az én beállításaimmal 3,5 naponta szoktam átlagban tölteni. Éjszaka 3-5%-ot szokott merülni, nappal az értesítésektől függően 15-20-at.


Pár napja azonban pár óra alatt ledob 20-at. Tegnap 55-tel feküdtem le, 44-gyel keltem, most, 9 órakor tartok 33-nál... Amit még észrevettem, az az, hogy produkál "visszamászásokat", pl. tegnap 74-ről lement 52-re pár óra alatt, aztán visszament 54, majd 57-re. Innen gondolom, hogy hardveres probléma lehet, de javítsatok ki, ha tévedek.


Először a hidegre gondoltam, de kizártam, mivel ugye éjszaka is csinálta, miközben a házban aludtam. Másik lehetőség, hogy vettem nemrég egy külső gyártótól egy töltőt tartalékba. Csak 1 perce próbaltam ki, hogy tölt-e (számítógépről töltöttem). Töltött, le is vettem.


Lehetséges, hogy ez vágta ennyire haza?


Vagy van rá esély, hogy szovtveres, és megoldódik? Erről az oldalról viszont nem találok magyarázatot. Max annyit tudok felhozni, hogy szintén kb a problémák kezdete óta egy új Bluetooth fejest használok a mobillal.



2019. febr. 8. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Külső USB táp nem töltő, az csak fix. 5 V-ot biztosít.

Pláne órához bármelyik jó, mert 500 mA-nél kevesebb töltőáramot igényel, amit viszont az órában lévő töltésszabályzó állít be. Pont annyira, ami az akkunak kell, illetve tervezték.

Viszont ezek nagyon apró akkuk, tönkre is mehetnek, elhasználódnak, itt is csak erről van szó nagy eséllyel.

2019. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az kár, hiszen 5 hónapos az óra :(

Viszont van rajta garancia még...

2019. febr. 8. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!