Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Teljesítmény ellenállásoknál...

Teljesítmény ellenállásoknál mi az a kiegészítő radiátor?

Figyelt kérdés
Teljesítmény ellenállás kellene. Ki is néztem, 100W és azt írták, hogy "szükséges kiegészítő radiátor". Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez pontosan mi is? Illetve képet azt tudnátok küldeni erről?!

2019. febr. 8. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Hűtőborda kell hozzá, lehetőleg ventilátorral, miután 100 W elfűtése passzívan olyan egyszerű.

100 W-os izzólámpa hőjét kell elképzelni gyakorlatilag.

Vagy valami nagy darab passzív hűtés, miután egy ellenállás nem olyan érzékeny, vagyis viszonylag magas hőmérsékletet is elvisel, tehát ami már simán megsüti az ember kezét.


A kivitelezés pedig egyéni kreativitáson múlik, egyszerűen ne kezdj bele, ha ennyit nem tudsz összebarkácsolni!

2019. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amit néztem az hűtőbordával van ellátva. De a leírásban mégis ott van, hogy "szükséges kiegészítő radiátor".

Ami az én esetemben előfordul az max 50 W. De biztonsági tényezőként gondoltam, hogy legyen 100 W-os a teljesítmény ellenállás.

2019. febr. 8. 20:31
 3/6 A kérdező kommentje:
2019. febr. 8. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az adatlapon szerepel, a 100 W-os saját bordáival 50 W-ot képes elfűteni, efelett pedig kiegészítő hűtés szükséges.
2019. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a TME lengyel cég, azért használnak néha szokatlan szavakat (mint például radiátor, hűtőborda stb. helyett), de ennek megértése nem okozhat problémát.
2019. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegnap elfelejtettem megnézni, de az adatlapon szépen mutatják, hány C°-ig lehet terhelni a disszipáció függvényében, tehát ez egyértelműen megadja a szükséges hűtést.

Amire vannak ugyan hőtani számítások is, de a gyakorlatban egyszerűbb próbálgatással barkácsolni valamit.

2019. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!