Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Amikor bedugom a gépbe a...

Amikor bedugom a gépbe a pendrive-om akkor mindig azt írja ki, hogy a meghajtóval probléma adódott, kérjük javítsa, de amikor egyszer arra rámentem kitörölte az összes képem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Félek, hogy ki fognak törlődni így is, de a képeket így is beadja, hogy kiírja.

2019. febr. 12. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Félek, hogy kinézem belőled: nem készítettél még másolatot azokról a képekről?

De akkor mi a probléma?

Pendrive hibás, kidobod, veszel másikat.

Vagy a képek nem érnek annyit neked?

De akkor mi a probléma?

2019. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:
55%

Hát akkor mielőtt azt mondod neki hogy javítsa, másold le a pendrive teljes tartalmát.

Majd utána hagyd hogy kijavítsa.

Van az az eset amikor a filerendszer annyira összeborzolódik rajta, hogy javítás után nem látod a megszokott file-okat. De akkor az előtte készült másolatok sem biztos hogy kifogástalanok lesznek :)


Olyat szoktál csinálni hogy mielőtt kihúzod a pendrive-ot az USB aljzatból kérsz egy szabályos eltávolítást és amikor kiírja hogy kiveheted akkor veszed ki?

Vagy kirántod amikor szeretnéd oszt jó'van?


Az előbbi módszer rendszeres használatát javaslom! :)

2019. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, szoktam olyat csinálni..
2019. febr. 12. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

"igen, szoktam olyat csinálni.."


Jobbára feleslegesen, de ezt már megírtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Azaz Szirty nevű felhasználó válasza szerintem nem hasznos.

2019. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:

"Kirángatás nem olyan vészes, mert a kivehető meghajtókat eleve úgy kezeli a Windows is, hogy nem hagy semmit átmeneti tárban (cache), hanem azonnali kiírásra kerül minden adat."


Hogyne. Főleg amikor írás után kirántod a Win meg közli, egy hibaüzenetben hogy a gyorsítótár írása sikertelen :)

A megcáfolhatatlanság magabiztosságával állítasz fél igazságokat. Sajnos a fél igazság meg veszélyesebb mint a hülyeség.


Vagy akár ha kiveszed írás közben ugye?

Mi baj lehetne? :)

Azért találták ki a biztonságos eltávolítást, mert annak használatával biztonságos eltávolítani.Akkor is ha FAT filerendszert használsz és nincs írási gyorsító tár és akkor is ha NTFS-t használsz rajta amit a lealacsonyítónak szánt oktalanul támadó hozzászólásodban nem vettél figyelembe.


De a tudás pótolható, nézz csak utána...


Mindazonáltal mindenki úgy rángat és azt rángat amit akar és ahogy neki jól esik.

Én csak egy hasznos javaslattal éltem. Vagy ha úgy tetszik akkor jó tanáccsal...

2019. febr. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy írás után azonnal ki kell rántani, de a józan realitásokat tekintve, ésszel nézve a dolgokat, az írási folyamat után kicsit még vár az ember és akkor már nincs miről beszélni.

Persze, aki olyan fájlkezelőt használ (Windows Intéző?), ami a másolást szinte azonnal befejezettnek mutatja (amikor eleve képtelenség, valójában csak cache-be rakta), közben még a háttérben végzi a tényleges írást, az magára vessen, hogy nem képes átlátni a gépe valós folyamatait.


Úgyhogy nekem te ne magyarázz, nem tegnap kezdtem a témát, neked pedig még humorérzéked sincs:


Szirty nevű felhasználó válasza szerintem nem hasznos.


Neked ennyi bőven kijár, hiszen neved ezen az oldalon rosszindulatú, méltatlanul fensőbbséges megjegyzésekről hírhedt.

Most is vergődsz persze, igyekszel sértegetni, de már csak röhög szerintem rajtad mindenki, aki ismeri a tuskó stílusod.

2019. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

"neved ezen az oldalon rosszindulatú, méltatlanul fensőbbséges megjegyzésekről hírhedt."


Ez derék! Öngól... Grat.

2019. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azt azért tudni kell, hogy a pendrive-ok egy idő után elhasználódnak, kb ugyanaz a felépítésük, mint az ssd-nek. Ezt is számításba kell venni, főleg ha olcsóbb példányról van szó.
2019. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

Ez bizony benne van a pakliban.

Azonban ha formázás után megint működik, akkor lehet hogy csak a csak a file rendszer sérült (a fentebb említett okokat valószínűsítve).

2019. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!