Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi megfelelő elektronikai...

Mi megfelelő elektronikai ajándék?

Figyelt kérdés
Testvérem diplomaosztójára szeretnék neki ajándékot venni(villamosmérnök). Az a problémám, hogy kb már mindene van: tuti oszcilloszkóp, multiméter, forrasztó állomás stb... Még a hőlégfúvós forrasztón gondolkodtam, esetleg abból tudtok ajánlani egy jó minőségűt? De más ötleteket is szívesen várok!

2019. febr. 15. 04:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem csak ilyesmit lehet ajándékozni ám


De mondjuk egy komolyabb arduino készlet

2019. febr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolkodj másban, aki elektronikában otthon van, annak - valószínűleg - saját preferenciái vannak, az se mindegy, "miből mit" vesz, tehát milyen márkából milyen tudású eszközt, mert nagyon ért hozzá és tudja, mit mire szeretne használni.

Véletlenül se szeretném kedvedet elvenni, lehet, valami más kellene, ami személyes tárgy, és szereti, pl. parfüm, vagy bármi...

2019. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább valami utalványt adnék neki olyan helyre, ahol tud elektronikai cuccot venni és majd ő eldöndi, mit szeretne.

Tapasztalat, hogy ha valaki egy adott témában utazik, akkor "laikusként" általában mellélősz az ajándékokkal.

Pl. anyámék folyton próbáltak nekem számítógépes ajándékokat adni, de sosem találták el. Pl. USB HUB-ot, mikor 12 USB portom van és a fele sincs kihasználva. Vagy olyan TV tuner kártya, amit a rendszerem nem tud kezelni...

2019. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Hordozható gondolat író-olvasó, időgép, stb.
2019. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én, ha még szórakoznék ilyesmivel, marhára örülnék, ha két multiméterem lenne, legtöbbször csak kéne feszkót és áramot is mérni, stb.

De lehet, hogy nincs jó szerszámkészlete - az nem sorolódott fel. Kopott, hiányos sorozatú, sajátlagosan szigetelt csavarhúzók és fogók helyett normális 1000 V-os gyártmánynak bárki örülne, mármint ha az a bárki villamosmérnök. :) Csavarhúzóból fél milliméterenként 2.5 mm-től 5 mm-ig, a kétféle keresztfejűből hiánytalanul a sor, telefonfogó (egyenes és hajlított is) és oldalcsípőfogó. Valami elektromos fülének jól hangzó gyártmányból, Haupa, Intercable, Wiha. Szép is meg jó is.

2019. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen az előző válaszolóval értek egyet. Ezek az apróságok sokszor fontosabbak mint egy komolyabb műszer. A multiméterről jutott eszembe hogy nekem is három van egyszerre használatba és a kis csavarhúzókból, hangolópálcákból, profi ónszippantókból sose elég egy készlet és soha sem találom a szemüvegem az apró dolgokhoz, tehát jó ha van kézi és aztali világítós(ledes) nagyító.
2019. márc. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!