Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kéne léptetőmotort...

Hellobello23 kérdése:

Hogy kéne léptetőmotort választani?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé nem értek az elektronikához. Nem tudom, hogy mitől függ, hogy milyen motort választhatok...

A terv: kb kettőször 60 cm bordásszíjas pálya (oda-vissza) forgatása, amin egy a gereblye szerű van.

(Kicsit könnyebb mintha átlagos macska alom szemcséi között próbálnánk egy 1 cm térközű vékony 0.5 cm fogú erősebb műanyag gereblyét végig húzni.)

Remélem valamennyire érthető volt azért...

Ehhez kellene valami léptetőmotor de, totál nem értem, hogy most nekem melyiket kéne választanom. Milyen nyomaték, hogyan?

Én erre gondoltam: [link] ,de sajnos nem tudom mi alapján kéne jó lennie...

Előre köszönöm a válaszotokat!



2019. febr. 21. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyomatékkal felesleges számolni, ha csak nem tudod meghatározni hogy pontosan mekkora erőt kell kifejteni arra a gereblyére hogy el lehessen húzni. Ezt otthoni körülmények között nem igazán lehet lemérni. Gyakorlatban ez úgy szokott lenni, hogy nagyjából ismerjük a motorok teljesítményét (mennyire nehéz kézzel lefogni) és megtippeljük hogy vajon elég lesz-e oda. Az általad linkelt léptetőmotor egy teljesen átlagos darab, nem számít gyengének. Így látatlanba azt mondom jó lesz. De még lehet az áttételen is játszani, mert nem mindegy hogy a motorra mekkora (hány fogú) fogaskereket raksz. Ha kisebb méretűt, akkor azzal lassabban fog haladni szíj, tehát nagyobb nyomatékot fog tudni átadni, ha meg nagyobbat akkor épp fordítva. Egyébként nem olyan nagyon drága az a motor, ha nem lenne elég lehet nagyobbat venni.
2019. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lali24 ***** válasza:
azért arról se feledkezzünk meg, hogy a léptetőmotorhoz kell vezérlés is, mert az nem olyan, mint a "normális" elektromotor, hogy tápot neki, aztán már forog is.
2019. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!