Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A ledek teljesítményét hogy...

A ledek teljesítményét hogy kell kiszámolni vagy értelmezni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem a dolgot, itt most van 32 ledes lámpa állítólag 32 W fogyasztással, de van ugyanez a kivitel 240 db leddel és az is 32 W fogyasztással.


akkor most melyikhez mennyi fényerőt képzeljek el vagy hogy tudom ezt legalább megsaccolni?


régen olyan jó volt h tudtuk H1 izzó 55W és kész, de ezeknél fogalmam nincs, márpedig jóformán már minden ledes.


[link]



2019. febr. 22. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak a 240 LED-esben kis DIP LED-ek vannak, 32 / 240 = 133 mW, ami mondjuk túlzás, de talán a fele igaz.

Amit te linkeltél, ott 32 x 1 W-os LED-ek lehetnének elméletben, de az sem úgy van valószínűleg.

Egyrészt LED-ből 32 W baromi sok, persze ez nehezen értelmezhető, hiszen minden relatív.

Másrészt általános szakmai tapasztalatom, a kínaiak hogyan számolják a lámpák teljesítményét? Legyen az E27 vagy bármi.

A beépített LED-eket darabra összeszámolják, megszorozzák azok jellemző teljesítményével (katalógusadatával) és az lesz a lámpa összteljesítménye.

Az őket nem érdekli, hogy az egyes LED-ek nincsenek is kihajtva annyira, mint a katalógusérték, de el sem bírnák azt (saját méréseimről beszélek, nem kitalációkról, mint egyesek ezen az oldalon).

Tehát ez megy az olcsóbb tömegcikkeknél.

Drágább kategóriában van csak az, hogy igyekeznek valós teljesítményt megadni, de még azt is célszerű fenntartással kezelni, Aliexpressen a visszajelzéseket elolvasni.

2019. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jol mondod!
2019. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem de akkor mégis mit vegyek alapnak? kb a felét annak, amit látok h jaj de szép fénye van?


most is a kezem közé került egy elvileg jaj de nagy teljesítményű villogó, és hát finoman szólva rosszul lettem, mikor bedugtam, akkor meg főleg, amikor szétszedtem. azt hisdzem 40 W van rá írva hivatalosan, na ehhez képest 2 cérna max 0,25-ös kábel (de annyi se sztem), és kis mini áramkör, amin tényleg csak mA-ek tudnak futni, szal egy vicc ez így.


csak marad a kérdés, az ember mégis miből induljon ki? mit higgyen el? így képen szép a fénye, aztán a valóságban inkább csak éjjel látszik.

2019. febr. 25. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha azt olvasod rajta, Taiwan, akkor a "0" csak oda van irva reklamnak a 4 Watt melle.
2019. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent az aramfelvetelebkl lehet kiindulni. A tapfesxultseg ismereteben kb lehet tudni a teljesitmenyet, az aramkori vesztesegek mellett is.
2019. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, próbálom majd megmérni, sztem is az a 4W kb reális lehet. csak azért kérdeztem, mert oké, most egy a kezemben van, ezt tudom méregetni. na de amikor az ember csak rendelni vmit, és nem tudja előtte méregetni ...
2019. febr. 26. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt sajnos elore nem lehet tudni, melyik gyarto hiteles es megbizhato, es melyik akarja megteveszto adatokkal rasozni az arujat barkire megteveszto modon.
2019. febr. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!