Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tápegységekben van áramingadoz...

Tápegységekben van áramingadozás/-szünet elleni védelem?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 10:34
 1/10 Szirty ***** válasza:
100%
Persze. A szünetmentes tápegységekben.
2019. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem áram-, nem szünet, hanem feszültségingadozás ellen van.

Nem védelem, hanem negatív visszacsatolás elvén működő szabályzás, a kimeneti feszültség stabilizálása.

Vagy más esetben az áram stabilizálása (áramgenerátoros LED-meghajtók például).

2019. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:
Áramszünet vs feszültségszünet :)
2019. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Tápegységekben van áramingadozás/-szünet elleni védelem?"

Kérdezz á nyugodtan, hogy mit szeretnél, vagy mid van, ez így annyira általános kérdés, hogy nagyon.

A helyes válasz az lenne, hogy igen, amelyikbe beépítettek ilyen védelmet, abban van, a többiben nincs.

A maradékban meg nem tudjuk.

2019. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy 600W os tápot szeretnék, ami nem rontja el a hardvert egy ilyen/hasonló probléma bekövetkeztében
2019. febr. 24. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem szükséges privátban írni, minden válaszoló látja a saját listájában, amikor feljön a téma.

PC-tápot nem tudok ajánlani, mert azzal nem foglalkozom, hogy miket lehet kapni manapság.

Legfeljebb javítom néha, de nem fő profilom.

#2 válaszomban csak általánosságban írtam, miután számomra tápegység nem egyenlő PC-táppal.

PC-tápokban mindig van egyébként feszültségvédelem is, ami egy külön áramkört képez.

Tehát van a feszültséget stabilizáló kör, ami minden ilyen tápegységnek természetes része.

PC-tápoknál emellett kötelező még egy feszültséget figyelő védelem beépítése is, ami nem mellesleg a Power Good jelet is kiadja az alaplap részére, a feszültségek beállása után.

Üzem közben pedig a kimeneteket figyelve leállítja a tápegység működését, ha felfelé vagy lefelé jobban eltérne a feszültség az előírtnál.

A zárlatvédelem megoldása külön téma, ami attól is függ, hogy többfelé osztott 12V ágak vannak-e, amit külön kell figyelni, illetve ma már különféle konstrukciók vannak, amibe hosszú lenne belemenni.

(Hiába nem profilom, de több korszerű, illetve nagy teljesítményű PC-tápegységet is tanulmányoztam netes leírások, fotók alapján elemezve).

2019. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #6, "kötelező még egy feszültséget figyelő védelem beépítése is" - ezt úgy érted, hogy már van benne alapból, vagy ez utólag valami alkatrész amit nekem kell használnom? (Bocsánat, tényleg egyáltalán nem értek ehhez)
2019. febr. 24. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a tápegység része, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy egyfajta második védelmi szint.

Ha azt mondanám, hogy a szokványos stabilizálás az első szint, persze azt nem védelemnek nevezzük.

Ami a lényeg, hogy így kettős biztonság gondoskodik róla (akárminek is nevezzük), hogy ne álljon elő kártékony feszültség a kimeneten.

Hogy néha még így is mehetnek tönkre dolgok, az külön téma.

De az köszönhető annak is, hogy amikor már nehezen indul a gép, csak többszöri bekapcsolásra, a felhasználó el is követ mindent annak érdekében, hogy addig kapcsolgatja, kínozza, míg tényleg lepusztítja a gépet.

Ilyenek az emberek, én rengeteg olyan TV stb. készüléket javítok, amit így nyírnak ki.

Pedig ez nekem sem olyan jó, mert ilyenkor már több munka van a javítással is, több idő megy rá, több költség stb.

Ezért szívesen közzé szoktam tenni:


Ha nehezen indul, ne kínozd ember!

Fordulj szakemberhez, mindenkinek jobb lesz úgy!

2019. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt lehet tudni, hogy kb mennyi esély van rá, hogy a táp elrontson valamit?
2019. febr. 24. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani, mivel pont PC-szervizzel nem foglalkozom, legfeljebb elvétve.

Noha régen találkoztam olyan esettel, ahol kárt okozott az alaplapban és CPU-ban, de az nem volt egy komoly tápegység, tulajdonos is kínozta egy ideig, ha jól rémlik.

Elvileg a kiegészítő védelem miatt nem olyan vészes a helyzet, ha valaki odafigyel az említett figyelmeztető jelekre is.

2019. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!