Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy ingatlanból az áramszol...

Ha egy ingatlanból az áramszolgáltató kiköti az áramot (levágja a vezetéket) akkor mivel jár a visszakötés?

Figyelt kérdés

Úgytudom a visszakötésnek van valami határidelye amit ha túllépünk akkor teljesen új hálózatot kell kiépíteni a házban és a villanyóra dobozba is új alkatrészek kerülnek beszerelésre.

Szeretném ha valami részletes jelenleg aktuális leírást tudnátok nekem linkelni.


2019. márc. 2. 19:11
 1/9 repulo ***** válasza:
33%
Költséggel.
2019. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 repulo ***** válasza:
2019. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Én már csináltattam ilyent, bár legalább 8-éve.

Úgy becsülöm hogy mire a végére érsz, kb 200-250.000 forintba fog fájni.


Az áramszolgáltatónak semmi köze ahhoz, hogy az óra után mi a helyzet! Én is furcsállottam, és meg is kérdeztem hogy ez biztos? Mert én is úgy tudtam ahogy te.

Az ügyintéző közölte, hogy őket az sem érdekli ha a rákötés pillanatában kigyullad a ház! Kihívják neked a tűzoltókat! :)

2019. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt azért mást (is) ír, ami fenti linkről származik:


A kikapcsolást követő 30 napon túl, a szerződést felmondjuk, a fogyasztási helyet megszüntetjük. A mérő ismételt kihelyezéséhez (30 napon túl, de 1 éven belül) partnerszerelőtől kivitelezői nyilatkozat szükséges a mérőhely állapotáról. A kikapcsolást követő egy éven túl jelentkező ügyfelek a bekapcsolási feltételeket teljesítve új felhasználóként nyújthatnak be igénybejelentést Társaságunkhoz.


A villamosenergia-szolgáltatás megszüntetésének következményeiért Társaságunk nem vállal felelősséget.

2019. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbbi linkről, végén lapul a lényeg:


Mi történik, ha kikapcsolás után nem kérem a visszakapcsolást?

A kikapcsolást követő 30 napon túl, a szerződést felmondjuk, a fogyasztási helyet megszüntetjük. A mérő ismételt kihelyezéséhez (30 napon túl, de 1 éven belül) partnerszerelőtől kivitelezői nyilatkozat szükséges a mérőhely állapotáról. A kikapcsolást követő egy éven túl jelentkező ügyfelek a bekapcsolási feltételeket teljesítve új felhasználóként nyújthatnak be igénybejelentést Társaságunkhoz.

A villamosenergia-szolgáltatás megszüntetésének következményeiért Társaságunk nem vállal felelősséget.

2019. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, itt EON területen addig nem teszik fel a megszakítót, amíg megfelelőségi nyilatkozatot nem ad egy regisztrált szerelő a belső hálózat megfelelőségéről. Az aláírásával felel azért, hogy a belső hálózat használható a szolgáltató által adott teljesítményhez. Ha ez a nyomtatvány nincs meg, nincs áram sem.
2019. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen azt nem írtam hogy ez is EON területen van

de minden érintetlenül benne van a villanyóra dobozba

a házba is minden úgyvan ahogyan az utolsó villanyt leoltották.

akkor most mindent kidobnak a villanyórából és új szerelvények kerülnek bele ?

2019. márc. 2. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a jelenleg aktuális műszaki feltételeknek mennyiben felel meg.

Például régi rendszer üzemelhet FI-relé nélkül, EPH nélkül.

De ha új üzembe helyezés (mintha új lakás lenne, vagy teljes felújítás), akkor már ezek szükségesek, ha jól tudom kötelezően.

2019. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már nincs ott az óra, akkor szabványos mérőhelyet kell kialakítani, fővezetéket cserélnek, a lakáselosztóba pedig ÁVK-t tesznek. Ez olyan 60e + munkadíj. Erről dokumentációt csinál a regisztrált szerelő (10-20e), amivel lehet kérvényezni az EON-nál a mérő felszerelését. Ha megvan, megkapod az órát.

Max 150-ből megvan, ha lakáselosztót is cserélnek megszakítókkal.

2019. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!