Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Labortáp építés pc tápból?

Labortáp építés pc tápból?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, én is építenék egy ilyent, de még teljesen nem tudom hogyan álljak neki.

Legjobb lenne egy olyan step up dc converter, ami 12-t tud 1,25 és 30V (vagy 32) közt szabályozni, csak nem találok olyant, amin rendes potméter lenne. Helyette csak azok a pici csavarhúzóval állíthatósok vannak, azt meg ugye kissé körülményes állítgatni, ha maga a táp házban van, meg kényelmetlen a csavarhúzóval.

Nyákot meg nem tudok építeni magamnak.


Az mennyire működne, ha egy step upot, meg egy step downt is felhasználnék?

Ötlet a következő:

Táp 12 volt--> step up converter, feltekerve 30 voltra--> step down converter, egy normális potméterrel, és így szabályozható lenne.


Ez mennyire működne?

Olyan túlságosan nem értek az elektronikához...


Vagy van valami kínai oldalon normális potméterrel step up converter?


2019. márc. 6. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Boost Buck DC Converter néven találod, amit keresel.

De inkább ne fogj bele, ha gondot okoz egy trimmer kiforrasztása és helyette potméter bekötése, három szál vezetékkel.

2019. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Illetve még túloztam is, két pont közös általában, azaz csak két szál vezeték összesen.
2019. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Meg tudom forrasztani, hülye voltam, túlbonyolítottam.

Van is itthon potméterem.


[link]


Ez jó lenne nekem?

Volt mérőnek pedig egy analógot használnék (tetszik a retro, és alig drágább mint egy pici digitális)

Ilyent:

[link]


Ezek jók lennének?

2019. márc. 6. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Step up csak felfelé konvertál.

Step down csak lefelé.

Boost Buck fel és le.

Mutatós műszer minek, 1 dollárért digitális kijelzők is vannak.

Aliexpress link rövidítése, hogy ne csessze szét ezt az oldalt:

[link]

Tehát legalább a .html utáni részt törölni kell, vagy:

[link]

2019. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, akkor a boost buck lesz a nyerő.

Tudom felesleges, de tetszik, és 1,14 dollár, nem egy drágaság, a feszültséget meg letudom róla olvasni, hyper pontosság meg úgy sem kell nekem.

2019. márc. 6. 22:38
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jó lenne?

2019. márc. 6. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem használtam még ilyet, mert vagy le vagy fel konverzióval meg tudtam oldani, ami nekem kellett.

Elvileg arra való, hogy gyakorlatilag mennyire válik be neked, azt így nehéz megmondani.

2019. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!