Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az AA méretű Ni-MH akkumulátor...

Az AA méretű Ni-MH akkumulátorral kiadott walkie talkie gyári USB-s töltőjével lehet tölteni az ugyan olyan AA méretű Li-ion akkumulátort ugyanabban a készülékben?

Figyelt kérdés

Ha lemerül a Ni-MH akksi és beleteszem a Li-ion-os akksit ( mivel mind kettő AA méretű), mondjuk elfelejtem, hogy melyik is van benne és felteszem tölteni, akkor károsodhat-e akár a készülék, akár az akksik?

A töltőn 5V 500 mA van, ugyanúgy, mint bármelyik mobiltöltőn. A csatlakozás mini USB. A mobiltelefon töltője is ugyanolyan.

(Ugyanúgy a hagyományos AA méretű alkaline elem is behelyezhető a készülékbe, de azt egyértelműen nem lehet tölteni.)



2019. márc. 7. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A Lítium akksin nincsen rajta, hogy milyen input kell neki? Ha nincs feltűntetve rajta, akkor szerintem nyugodtan töltheted. Az 5V, 0,5A egy meglehetősen univerzális paraméterkombináció. Én nem halottam még róla, hogy ekkora feszültség, áram kombó bármiben is kárt tett volna, max bizonyos eszközöket nagyon lassan tölt.


Hogy a készülék károsodjon, azt teljesen kizártnak tartom.


Egyébként pontosan milyen lítium akkuról van szó?

2019. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg gondolom mindegyik akku másfél voltos. Az készüléktől már csak annyit kap, nem ötöt. Ötöt a készülék kap a töltőtől.
2019. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

14500 méretűnek nevezik azt a Li-ion akkut, ami az AA megfelelője, de csak méretben.

A megkülönböztetés érdekében a Li-ion változatra nem használatos az AA elnevezés.

Ni-MH akku névleges feszültsége 1,2 V, feltöltve 1,3 V körül, de töltés közben 1,4 V-ig is felhúzódhat.

Szárazelem 1,5 V.

Li-ion akku névlegesen 3,7 V, feltöltve 4,2 V.

Legyen például egy 3 V-os készülék (2 x AA), beteszel helyette Li-ion akkut feltöltve (8,4 V) simán agyonvághatja.

5 V-ról viszont fel sem tudnád tölteni.

Ni-MH akkut ilyen készülékben elég primitív módon szoktak tölteni, ellenálláson keresztül általában, mivel annak így is megfelel.

Két vagy három soros AA cellát még lehet tölteni 5V-ról.

Li-ion akkuból 1 db cellát (vagy párhuzamos cellákat) lehet tölteni 5 V-ról, de azt csak szabályzott elektronikával szabad, pontosan 4,2 V feszültségkorláttal, alatta pedig áramkorlátot kell alkalmazni.

2019. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!