Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a wifit megosztani?

Hogyan tudom a wifit megosztani?

Figyelt kérdés

Igen, szó szerint: a wifit szeretném megosztani (nem a vezetékes internet kapcsolatot). Mindezt laptopon szeretném elérni, ami Windows 10-et futtat, de sajnos egyenlőre sehogy sem sikerült elérnem.

Ha megosztom a gépházból, akkor valamiért nem a wifi hálózatot, hanem a LAN kapcsolatot (ami nincs is) szeretné továbbítani, ezt viszont nem tudom, hogy hogyan lehet módosítani.

Valaki segítsen!



2019. márc. 8. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
wut? Laptoppal akarsz kifelé sugározni wireless networkot vagy most mi van?
2019. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a beépített windowsos internetmegosztás funkció nem működött, egyszerűen nem csatlakozott hozzá a többi eszköz.


Végül így sikerült:

1. Nyiss egy cmd-t rendszergazdaként.

2. írd be ezt a két sort:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=<hálózatod neve> key=<jelszavad>

netsh wlan start hostednetwork

3. Ezután lépj be a vezérlőpultban az adapterbeállítások módosítása menüpontba. Jobb klikk az aktív wifi kapcsolatodra, tulajdonságok, megosztás, kipipálod a megosztást és beállítod, hogy az újonnan létrehozott hálózattal (nekem "Local Area Connection* 16" lett a neve) ossza meg az internetkapcsolatot.

4. Kész vagy. Ha le akarod állítani, akkor a cmd-be írd be, hogy netsh wlan stop hostednetwork

2019. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a beérkezett válaszokat!

Ettől függetlenül is újra kellett telepítenem a rendszert (SSD beszerelése miatt), és most a Windows 10 Pro (verzió: 1809, Buildszám: 17763.379) fut rajta. A mostani oprendszerrel működik a wifi híd (hotspot) is, szóval örülök. Érdekes módon az előző verzióval is ugyanígy csináltam, és habár a megosztás és csatlakozás sikeres volt, mégsem volt internetkapcsolat.

2019. márc. 15. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!